Caz dünyasının efsaneleri aynı sahnede!

Bob James ve David Sanborn İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olacak.

Kültür-Sanat

Caz dünyasının efsaneleri aynı sahnede! İstanbul Caz Festivali, 20. yılında, caz dünyasının efsane isimlerini aynı sahnede buluşturuyor. 1986’daki “Double Vision” ortaklığından sonra ilk defa bir araya gelen Bob James ve David Sanborn, bu yıl Steve Gadd ve James Genus ile birlikte kaydettikleri “Quartette Humaine” albümünün turnesi kapsamında İstanbul Caz Festivali’nin konuğu olacak.

James ve Sanborn’un 1986 yılındaki ortak çalışmaları “Double Vision”, dünya çapında büyük bir başarı kazanmış, milyonlara ulaşan satış rakamı ile 63 hafta boyunca listelerde üst sıralarda yer almış ve ikili ye bir de Grammy ödülü getirmişti. Günümüzde hâlâ popüler cazın en önemli albümlerinden biri olarak gösterilen bu albümden 27 yıl sonra tekrar bir araya gelen Bob James ve David Sanborn, bu sefer yanla rına Steve Gadd ve James Genus’u da alarak akustik albüm “Quartette Humaine”i hazırladı. 21 Mayıs’ ta piyasaya çıkacak albüm müzik severler ve eleştirmenler tarafından merakla bekleniyor.

58 albüm ve sayısız ödül sahibi tuşlu çalgılar üstadı Bob James, eserleri ile güncel müzik sahnesine ilham veren isimlerden. Bob James, hip hop müzisyenleri tarafından besteleri en çok kullanılan caz ustalarından biri. Türkiye’de çok sevilen ve tanınan David Sanborn da gelmiş geçmiş en başarılı ve il ham verici saksofon virtüözlerinden biri olarak kabul ediliyor. Usta davulcu Steve Gadd neredeyse bütün müzik türlerinde önemli müzisyenlerle çalışmış bir isim. Saturday Night Live Band’in basçısı James Genus da Herbie Hancock ve Lee Konitz gibi ünlü ustalarla çalıştı. İşte bu 4 usta isim, 9 Temmuz Salı akşamı saat 21.30’da Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde “Quartte Humaine” albümünün tanıtım turnesi kapsamında festival seyircisinin karşısına çıkacak.


Habertürk
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: