Çekici giyinmenin püf noktaları!

Giyim tarzınızla tüm dikkatleri üzerinize çekmek mi istiyorsunuz? İşte çekici giyinmenin püf noktaları...

Kadın

Çekici giyinmenin püf noktaları! Giyim tarzımızla çekici görünmek hoşumuza giden bir durumdur. Zarif ve şık giyinerek kendimizi beğenmemizin yanı sıra, çevremizdekilerin de beğenmesine çoğu zaman dikkat ederiz. Zarif görünmek çevremize olan ve kendimize olan saygımızı da ön plana çıkarır. Peki nasıl çekici görünebiliriz? İşte detaylar...

Basit parçalar tercih edin

Daha sade ve basit parçaları tercih ederek ön plana çıkabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şeyin kendinize yakışan parçaları seçmek olduğunu unutmayın. Seçtiğiniz parçalarda ise basit çizgilerin olmasına özen gösterin. Örneğin, sadece bir blazer ceket sizi çok zarif ve şık gösterebilir.

Aksesuara önem verin

Aksesuar, zarif ve çekici görünmenin en önemli unsurlarındandır. Bu nedenle giyim dışında çanta ve ayakkabılarınıza da önem vermeniz gerekir. Kıyafet seçimindeki gibi çanta ve ayakkabılarınızda da basit seçimler tercih edin. Mesela, stiletto bir ayakkabı tüm kombinlere uyum sağlayabilir.

Klasik parçalar sizi daha zarif gösterir

Basit bir siyah elbise, sizi gündüz etkinliklerinde de, iş toplantılarında da, romantik akşam yemeğinde de çok zarif gösterecektir. Bu nedenle bu parçayı dolabınızdan eksik etmemenizi tavsiye ederiz. Bu klasik parçayı aksesuarlar ile birleştirerek istediğiniz görünüme de kavuşabilirsiniz.

Doğru renkler

Renkli parçalar giymek istiyorsanız, bunları nötr renkler ile kombinlemeniz daha zarif görünmenizi sağlayacaktır.

Duruşunuza önem verin

Üzerinizdeki kıyafet çok ucuz olsa da, duruşunuzla kıyafetin kalitesini arttırabilirsiniz. Aynı şekilde çok pahalı bir kıyafeti eğik bir duruşla taşırsanız tüm zarafetiniz kaybolacaktır. Bu nedenle duruşunuza önem vermeyi ve dik durmayı unutmamalısınız.

Bunlarda ilginizi çekebilir: