ÇEKİCİLİĞİ ARTIRAN JESTLER...

Seksi olmak için çok fazla çaba sarfetmenizi gerektirmeyen öneriler..

Magazin

ÇEKİCİLİĞİ ARTIRAN JESTLER... 1. Seksi bir film seyredin.
Kendinize göz ziyafeti çektiğinizde arzu kıvılcımlarınızın alevlendiği göreceksiniz.

2. Sonuca odaklanın.
Yoğun iş gününde yalnızca beş dakikanızı ayırarak son sevişmenizi hatırlamaya çalışın. Aldığınız zevki düşünün, nasıl hissettiğinizi ve tekrar o duyguları tatmak istediğinizi...

3. Kendinize dokunun.
Ilık bir duştan sonra vücudunuza kremle masaj yapmak için mutlaka zaman ayırın. Kendinize boyun masajı da yapabilirsiniz.

4. Mükemmel vücut takıntınızdan kurtulun
Kendinizi mükemmel vücut imajlarıyla karşılaştırmak seksi hissetirmez. Vücudunuzun güzelliğini hatırlatmayı ihmal etmeyin.

5. Eşofmanlarınızdan vazgeçin.
Mutlaka file çorap giymek zorunda değilsiniz ancak evde rahatlarken bile, mini bir elbise gibi kendinizi iyi hissettirecek seksi kıayfetler satın alabilirsiniz.

6. Uzaklaşın. Yürüyüşe çıkabilir veya kız arkadaşınızla geçirebileceğiniz bir akşam yemeği planı yapabilirsiniz. Kendiniz için bir program yaptığınızda, evdeki konumunuzdan sıyrılarak önceki hayatınızda kim olduğunuzun bilincine varmanız kolaylaşır.

7. Egzersiz yapın. Spor salonuna gitmek için pek çok sebebiniz var; kilo kaybetmek ya da stres seviyenizi düşürmek gibi. Ancak bu sebeplerden en önemlisi kendinizi seksi hissetmek. Terlemek endorfin hormonu salgılamanızı sağlar ve doğal olarak kendinizi iyi hissetirir. Koşu bandında yarım saat yürüdükten veya ağırlık kaldırdıktan sonra kendiniz daha ateşli hissedeceğinize garanti veriyoruz.

8. Nostaljik olun. Size, sevgilinize ilk aşık olmaya başladığınız günleri hatırlatan tutku dolu bir şarkı listesi hazırlayabilirsiniz. Bu parçaları dinlemek bile kalp atışlarınızın hızlanmasını sağlayacaktır. İlk çıkmaya başladığınız zamanki fotoğraflarınızı ortaya çıkararak bu düşünceler, perçinleyebilirsiniz. Bize güvenin, o enerji hala içinizde bir yerde.

9. Yeni çamaşırlar alın. Kenarı yırtık veya rengi solmuş iç çamaşırlarınızı yenileriyel değiştirmenin zamanı geldi. Yenileri ne kadar seksi olursa o kadar iyi. Ancak mutlaka tanga giymeniz gerekmiyor. Bikini modeli, erkek şortu biçiminde olan veya klasik külotlar da kendinizi özel hissetmenizi sağlayabilir.

10. En güzel özelliğinizi ortaya çıkarın. Gözlerinize yeni bir rimel uygulayın veya dudaklarınızda farklı bir parlatıcı deneyin. Kendinizi güzel hissettiğinizde duyularınız hassaslaşır. Gün içinde kendinizi şımartmak için üç-dört dakikanızı ayırarak daha da güzelleştiğinizi göreceksiniz.

11. Endişelenmeyi bırakın. Kadın ve erkek beyni (The Female Brain and The Make Brain) adlı kitabın yazarı Louann Brizendine, endişeniz üzerine yoğunlaştığınızda aklınızdaki en son şeyin kendinizi seksi hissetmek olacağını belirtiyor. Sizi rahatsız eden konunun ne olduğunu saptayıp onu kenara koymaya çalışın. Canınızı sıkan bir problemden uzaklaşmak ve kafanızı dağıtmak için bir bulmaca çözebilirsiniz. Ayrıca lütfen kalçalarınızı veya göbeğinizi düşünerek strese girmeyin. Erkek arkadaşınız gerçekten onlara takılmıyor.

12. Telefonunuz, bilgisayar ve televizyonunuzu kapatın. Sizi sürekli meşgul eden şeyler kendinize odaklanmanızı engeller. Hergün birkaç dakikalığına bile olsa, dikkatinizi dağıtan nesnelerin fişini çekin ve kendinize yoğunlaşın. Bunu yapmanız kendinizi ne kadar çok sevdiğinizi hatırlatacaktır.

13. Banyo ritüeliniz olsun. Haftada en az bir gün küveti çok hoş kokulu bir banyo köpüğü ile doldurun ve içine girin. Ilık köpükler duyularınızı harekete geçirip kendinizle bağ kurmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatır. Hala ne bakliyorsunuz?

14. Nefes alın. Doğru nefes teknikleri akıl ile vücut arasındaki bağı güçlendirir. Her sabah uyandıktan sonra birkaç dakika boyunca gözlerinizi kapatıp derin derin nefes alıp verin. Düşüncelerinizden arının ve yalnızca sakin olmak üzerine yoğunlaşın. Rahatladıktan sonra içinizdeki seksi kadınla daha rahat bağ kurabileceksiniz.

15. Kalçalarınıza hareket katın. Belirli bir tempo doğrultusunda hareket etmenin size hissettirdiklerine bayılacak ve vücudunuzun yaptığı her hareketi benimseyeceksiniz. İçinizdeki ritmi uyandırarak duyularınızı da harekete geçirebilirsiniz.


16. Güzelleşin. Manikür, pedikür veya ağda yaptırın. Bu ufak bakımları uzun süre yaptırmazsanız içinizdeki seksapelin yavaşça öldüğünü hissedebilirsiniz. Ayrıca birinin sizi böylesine şımartması ve kendinizi güzel hissettirmesi bunlara layık olduğunuzu bir kez daha hatırlatacaktır.

17. Kendinizi değiştirin. Bir resim kursuna katılın. Veya son anda kendinize bir hafta sonu kaçamağı için rezarvasyon yaptırın. Yenilik, hayatınıza katabileceğiniz en güçlü afrodizyaktır. Rutininizin dışına çıkarak içinizden geldiği gibi yaşamaya çalışın. Doğal olanın dışında bir aktiviteye katıldığınızda, kendinizi otopilot konumundan çıkararak hayatınıza heyecan katmış olacaksınız.

18. Gecelerinizi aydınlatın. Evinizin girişinde kokulu bir mum yakabilir veya yemek masasını uzun ince mumlarla süsleyebilirsiniz. Mum ışığı ampul ışıklarının aksine, her nesnenin ve herkesin üzerinde daha samimi ve sıcak bir parlaklık yaratır. Kendinizi her anlamda yeni bir ışık altında görmeye başlayabilirsiniz.

19. Yoga yapın. Son yıllarda yapılan bir araştırmaya göre yoga yapan kadınlar kendilerini daha çekici hissediyorlar. Araştırmacılara göre yoga meditasyon yoluyla akıl ve vücut arasında daha kuvvetli bir bağ kurduğundan kişi kendini çok daha çekici hissedebiliyor.

20. Aynaya bakın. Küçüklükten itibaren, bize vücudumuzdaki tüm kusurlu noktalarıincelememiz öğretilmiş. Onun yerine, vücudunuza onay vermeyi deneyin. Çıplak olarak bir boy aynasının karşısına geçin ve vücudunuzda sevdiğiniz özelliklerinize odaklanın; yuvarlak kalçalarınız, parlak saçlarınız veya dolgun göğüsleriniz gibi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: