Cem Yılmaz: Ahu'ya söyleyeyim düğünü tekrar yapabilirim!

Kelebek'ten Onur Baştürk, Cem Yılmaz ile New York'ta buluştu ve kendisiyle röportaj yaptı...

Magazin

Cem Yılmaz: Ahu'ya söyleyeyim düğünü tekrar yapabilirim! İşte o röportaj...

New York Soho House'da buluştuğumuzda hakkında çıkan haberlerden dolayı dertli bir yorgun savaşçı gibiydi. Tamamen zırva olduğu anlaşılan "pilot dövme" olayı, yeni filmle ilgili çıkan "Komikti, değildi, gişede iki seksen" yorumları ve son olarak Amerika'daki gösterisinin ilgi görmediği iddiası... Hepsiyle ilgili konuştuk ama en çok aklımda yanıtlarından biri şuydu Cem Yılmaz'ın: "İnsan olağan haliyle özgür hissetmeli".

New York'taki Lincoln Center'da akşam sekiz civarı...

Cem Yılmaz StandartCY adlı gösterisi için sahneye çoktan çıkmış bile. Ama insanlar hâlâ akın akın geliyor. Yerlerini arayanlar, yerleşmeleri uzun sürenler...

Ben ise elimdeki alkollü içkiyle salona girme derdindeyim! Saklıyorum ama nafile. Azimli görevli elimdekini görüyor, "Lütfen" diyor, "Salonda yasak". Öflüyor pöflüyorum, ama çok geç. Karşımdaki kadın öyle gardiyan ki, neredeyse beni kırbaçlayacak.

Bu arada Cem Yılmaz sahneden seyirciye laf atmaya devam ediyor, "Amcacım sizi şöyle alalım" diyor ya da yerinden kalkıp başka bir koltuğa geçen seyirciye, "Yerini beğenmedin galiba". Sonunda herkes oturduğunda, "Geliyorum az sonra" diyor Cem Yılmaz. İki dakika sonra salonu tıka basa doldurmuş seyircinin alkışlarıyla gösterisine başlıyor.

100 dolarlık bilet fiyatlarına değiniyor önce, "Biletler pahalı değil arkadaşlar, salon pahalı, napalım" deyip herkesi güldürüyor. "Valla bu gösterilerden çok kazandığım doğru değil, yarısını alıyor bu Amerikalılar!" itirafını yapıyor. Ardından eline bir Dunkin Donuts alıp "Kulisi donatın dedim, bunu anlamışlar" diyor. 10 saniyede bir kahkaha atıyor salon. Meğer Cem Yılmaz kadar salonu izlemek de keyifliymiş. "Meğer" diyorum, çünkü itiraf ediyorum, bu benim ilk Cem Yılmaz stand-up'ı deneyimim! Daha önce denk gelmedi, hiç canlı izlemedim. Merak da etmedim.

Sonra bir gün gösterinin DVD'sini izledim. Dedim, güzelmiş yahu. Sadece yeni gösterisini izlemekle yetinmedim tabii Cem'in. Ertesi gün buluştuk; Meatpacking civarında dolaştık, vıdı vıdı konuştuk, yılladır New York'ta yaşayan Ayhan Kimsesizcan sağ olsun nefis kareler çekti. Yani iyi oldu, şık oldu, ara ara komik oldu (hani hep komik bir şeyler bekleniyor ya ondan). Şimdi buyrunuz o konuşmaya...

HABERİN DEVAMI VE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: