Cem Yılmaz: 'Ali Baba ve 7 Cüceler'i anlattı!

Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı ‘Ali Baba ve 7 Cüceler’ sürprizleri, aksiyon dolu çekimleri ve farklı karakterlerdeki Cem Yılmaz’ın oyunculuğuyla, seyirciyi macera dolu bir komediye davet ediyor.

Magazin

Cem Yılmaz: 'Ali Baba ve 7 Cüceler'i anlattı! Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Zafer Algöz ve Çetin Altay’ın başrolde oynadığı ‘Ali Baba ve 7 Cüceler’ filminin basın gösterimi Kanyon Cinemaximum'da 11 Kasım’da gerçekleştirildi. Filmin ortak yapımcısı Muzaffer Yıldırım, Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Çetin Altan, Yosi Mizrahi, Bahtiyar Engin ve Can Yılmaz’ın da filmi izlediği gösterimin ardından oyuncular, basınla bir araya geldi. Filmin senaristi, yönetmeni ve başrol oyuncusu Cem Yılmaz yeni filmi hakkında; "Çalışkan bir ekiple filmi 8 haftada tamamladık. Ali Baba ve 7 Cüceler, eğlence sinemasının güzel bir örneği. Standart komedi anlayışımızı bu filmle de devam ettirmek istedik. İnsan izleyeceği filmleri çekmek istiyor. Kastta da bu duyguyu paylaşan oyuncularla bir araya geliyoruz. En büyük amacımız izleyenlerin de eğlenmesini sağlamak" dedi.

‘KAZMA’ ŞARKISINA SOVYET KOROSU YORUMU
Cem Yılmaz’ın canlandırdığı 2 karakterden biri olan Boris Manço’nun adıyla Barış Manço vurgusu yapılan film, seyirciye bir sürpriz yaparak Barış Manço’nun ‘Kazma’ adlı şarkısıyla bitiyor. Cem Yılmaz, Kazma şarkısının Sovyet Korosu eserleri şeklinde yeniden düzenlendiğini söyledi. Birçok sürprizi barındıran Ali Baba ve 7 Cüceler’in sürprizlerinden biri de, İzzet Altınmeşe’nin oğlu Ali Murat Altınmeşe oldu. Filmde rol alan Altınmeşe, babasını canlandırdı.

“FİLMİN BÜTÇESİ ORTA ÖLÇEKLİ”
Cem Yılmaz filmin bütçesi hakkındaki soruları, “Komedi sineması adına yüksek, dünya sineması adına orta ölçekli bir bütçeye yakın” şeklinde yanıtladı. Cem Yılmaz filmde sponsor kullanılmasıyla ilgili sorular karşısında ise “Dünyada tek sponsor kullanan ben değilim. Bond serilerinin de tamamında sponsor kullanılıyor. Sadece filmin hasılatı ile iyi bir sinema örneği hayata geçirmek kolay olmayabiliyor” diye yanıtladı. Ünlü komedyen ağabeyi Can Yılmaz’ın filmde rol almasıyla ilgili olarak, “Ağabeyimle daha önce birçok filmde birlikte oynamıştık. GORA’dan bu yana birlikte çalışıyoruz. Hokkabaz’da bir göz doktorunu, Yahşi Batı’da bir rahibi canlandırmıştı” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

Bunlarda ilginizi çekebilir: