CEM YILMAZ: FİLMİMİN NERESİ HOMOFOBİK?

Yahşi Batı'yla iki dalda birden Altın Bamya Ödülü'ne layık görülen Cem Yılmaz, "Yarışmanın adını 'Bamya' koymak saçmalık! Filmin neresi homofobik?" dedi

Magazin

CEM YILMAZ: FİLMİMİN NERESİ HOMOFOBİK? Cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekmek amacıyla üç yıldır verilen 'Altın Bamya Ödülleri', geçtiğimiz hafta sahiplerini buldu. Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen yarışmada; Cem Yılmaz'ın 'Yahşi Batı' adlı filmi hem 'İzleyici Bamyası' hem de 'Jüri Özel Homofobi Ödülü'ne değer görüldü.

"ÇOK ŞAŞIRDIM"
Bu yarışmanın adının bile zaten ayrımcılık nedeni olduğunu söyleyen Yılmaz, "Duyduğumda çok şaşırdım. Hani ödül verilip verilmemesi önemli değil ama benim filmim asla homofobik değil. Nereden çıkardılar bunu anlamadım. Zaten cinsiyet ayrımcılığına karşı gelen bir grubun, yarışmanın adını 'Bamya' koyması ayrı bir komedi. Ben homofobik bir adam da değilim. Bu yüzden de filmimin bu kategoride ödül alması şaşırtıcı" diye konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: