Cem Yılmaz para makinesi gibi!

CM101MMXI filminin hem geliri, hem de izleyicisinin sahne performasına göre Cem Yılmaz’a getirisi kat be kat fazla oldu

Magazin

Cem Yılmaz para makinesi gibi! Cem Yılmaz’ın 2010 ile 2012 yılları arasında stand-up gösterilerinin derlemesi olarak geçen hafta 3 Ocak’ta sinemalarda gösterime giren ‘CM101MMXI Fundamentals’, izleyici sayısı ve geliriyle montaj ve efekt dışında bütçesi olmamasına rağmen milyon dolarlık yapımlara kafa tuttu. Stand-up gösterisi biçimiyle Türkiye’de türünün ilk örneği olarak vizyona giren CM101MMXI filminin hem geliri, hem de izleyicisinin sahne performasına göre Cem Yılmaz’a getirisi kat be kat fazla oldu.

SAHNEDE 24 MİLYON LİRA GİŞE HASILATI YAPMIŞTI
Buna göre sahne gösterisinin diğer filmlere göre neredeyse sıfır maliyetle montajlanarak Türkiye’de 296 kopyayla beyazperdeye girmesinin Yılmaz’a sadece 4 günlük getirisi 600 bin seyirci ve 6.1 milyon lira gişe hasılatı oldu. ‘CM101MMXI Fundamentals’ oyununu 180’i TİM Maslak Show Center’da olmak üzere 200 kere kapalı gişe olarak sahneleyen Cem Yılmaz’ın, kişi başı ortalama 75 liradan bu oyunlardan toplam kazancı 24 milyon lira olarak gerçekleşti. 2 yıllık süre içerisinde gösteriyi 320 bin kişi izledi. Sahneye çıkmasa da...

FİLMİ PARA BASACAK
Buradan Yılmaz’ın sıfır montajlayıp sürdüğü ticari 320 bin kişi izledi. Cem Yılmaz, geçen ağustosta dünyaya gelen Kemal bebeğine zaman ayırmak için 2015’e kadar sahneye çıkmayacağını açıklasa da, filmin gişesinin 20 milyon lirayı bulacağı konuşuluyor. Sahneye çıkmasa da...

A.R.O.G’a 9 MİLYON DOLAR HARCAMIŞTI
1998 yılında 1 milyon 150 bin dolar bütçeyle çektiği ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filmiyle beyaz perdeye adımını atan Cem Yılmaz’ın şimdiye kadar senaryosunu yazdığı 5 filmini sinemada 20 milyon kişi izledi. Yılmaz’ın ikişer yıl arayla çektiği G.O.R.A., Hokkabaz, A.R.O.G ve Yahşi Batı filmleriyle birlikte toplam gişesi de 100 milyon lirayı buldu. Film şirketleri resmi bütçeleri vermek istemeseler de Yılmaz’ın A.R.O.G filmini 9 milyon dolar, Yahşi Batı filmini ise 5 milyon dolara çektiği konuşuluyor. Buradan bakılarak Yılmaz’ın sıfır maliyetle montajlayıp piyasaya sürdüğü gösteri filmi ticari başarı olarak görülüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: