CEM YILMAZ ÜST KURULDAN ÖNCE DAVRANDI

Cem Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Denetleme Kurulu’ndan önce yeni filmi Yahşi Batı’daki küfürlü sahneler için filme 13+ sınırı koydurdu

Magazin

CEM YILMAZ ÜST KURULDAN ÖNCE DAVRANDI Cem Yılmaz’ın üç günde 906 bin 363 kişi tarafından izlenen komedi western türündeki filmi “Yahşi Batı” bir haftadır küfürlü sahneleri nedeniyle tartışılıyor. Filme verilen +7 yaş sınırının az bulunması üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema, Video ve Müzik Eserleri Denetleme Kurulu devreye girdi.

Konunun basında çok yer bulması üzerine Sinema, Video ve Müzik Eserleri Denetleme Üst Kurulu, alt kurulun kararını yeniden değerlendirmek için toplanma kararı aldı.

Afişlere çarşamba günü koyduk

Ancak daha kurul toplanmadan filmin yapım şirketi Fida Film, “Yahşi Batı”nın afişine 13+ yaş sınırı logosunu yerleştirdi. Sinema sektörü ve bakanlık temsilcilerinden oluşan 9 kişilik bakanlığın üst kurulu dün toplandı ve kamuoyunda oluşan küfür tepkisine hak vererek yaş sınırını 13+’ya çıkardı. Filmde aynı zamanda kısa bir rol alan Fida Film’in sahibi Murat Akdilek, “Çarşamba günü Cem Yılmaz küfürlü sahnelere yönelik eleştiriler nedeniyle filme 13+ sınırı koyulmasını özellikle kendisi istedi.

Biz de bu nedenle afişlere aynı gün 13+ işaretini koyduk. Cuma sabahı da filmin kopyası bakanlıkta izlendi. Kurul üyelerinden kimisi 7+ dedi, kimisi 13+... Aslında ikisinin ortası 10 yaşa geliyor ama herkesin rahat etmesi için 13+’da karar kılındı. Sonuçta filmin sürekli yaş sınırıyla gündeme gelmesi bizim pek de tercih ettiğimiz bir durum değil. Biz daha önce bu yaş sınırına filmi çekmiştik zaten” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: