Cem Yılmaz'a şok!

Cem Yılmaz'a attığı tweet'ler yüzünden dava açıldı. Ünlü komedyenin 2 yıl hapsi isteniyor...

Magazin

Cem Yılmaz'a şok! Cem Yılmaz'a açılan davada ünlü komedyenin 2 yıl hapsi istendi. Cem Yılmaz'ın öğretmen Halil Serkan Öz’ün ölümü üzerine attığı tweet'lerde Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'na hakaret ettiği öne sürüldü.

Sabah’tan Mesut Altun’un haberine göre, Vali Cebiroğlu, avukatı aracılığıyla Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikâyet dilekçesinde, “Eğitim Sen yürüyüş tertiplemiş ve bu yürüyüşe Öz de katılmış. Yürüyüş sırasında tamamen sağlık nedenleri ile rahatsızlanıp, akabinde vefat etmiş. Bunu duyunca son derece üzüldüm, ölümü ile okul denetimim sırasında yaşanan olaylar arasında illiyet bağı kurulmaya çalışıldığını öğrenince de hayret ettim” dedi.

‘Eleştiri hakkımı kullandım’
Cem Yılmaz ise savunmasında, mesleği gereği ülke gündemini yakından takip ettiğini belirterek şöyle dedi: “TÜBİTAK Ödüllü ve Yüksek Lisans yapmış Halil Serkan Öz’ün vali tarafından azarlanması sonrasında trajik ölümünü birçok gazete ve televizyon kanalından öğrendim. Yalnızca bir sanatçı olarak değil ülkenin sade bir vatandaşı olarak dahi bu olaydan etkilenmem normaldir. Ölümünden duyduğum üzüntüyle kamuya mal olmuş olay nedeniyle kişisel görüşümü ifade ettim. Tweet'leri bundan dolayı attım, hakaret kastım yoktur, eleştiri hakkımı kullandım.”

İşte Cem Yılmaz'ın dava konusu tweet'leri...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: