CEM'LE HİTLER'İN ORTAK NOKTASI

Ünlü mizahçı Bahadır Boysal; Cem Yılmaz ile Alman diktatör Hitler'in ortak noktasını açıkladı: İkisi de 'çizim' işine meraklıydı; biri resim, diğeri karikatürde başarısız olunca, kalabalıklara hitap etmeyi seçtiler

Magazin

CEM'LE HİTLER'İN ORTAK NOKTASI Hitler'in ruhsuz resimleri

Karikatür dünyasının ünlü ismi Bahadır Boysal, Lemanyak dergisindeki köşesinde Cem Yılmaz'ı, Adolf Hitler'e benzetti. Boysal, ünlü diktatörün gençliğini anlatan 'Genç Adolf Hitler' filminden yola çıkarak kaleme aldığı yazısında şöyle dedi: "Resme meraklı Adolf'ün bir robot ruhsuzluğundaki, köşeli resimlerini hocaları hiç beğenmiyor. Genç Adolf de böylece kuduruyor... Çirkin, kuduz bir tilki gibi son kertede resimlerini parçalıyor..."

Cem de karikatür çizemedi

Boysal, yazının ilerleyen bölümlerinde "Adolf, aniden bir meyve kasasının üzerine çıkıp tüm kinini sokakta gelip geçene kusmaya başlıyor. Kalabalık toplaşmaya başlıyor ve diktatör oluvermeden film bitiyor" dedi ve ekledi: "Cem Yılmaz da böyle yapmıştı. Bir türlü gerçekten karikatür çizemedi... Ve aniden Leman Kafe'de sahneye çıktı! O sahne, meyve kasası yüksekliğindeydi zaten..."

Bahadır boysal kimdir?

Karikatüre Leman'da başlayan Bahadır Boysal, sıradışı karakterleri ve yazılarıyla mizah dünyasının en beğenilenlerinden biri.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: