CENK YÜKSEL

Müzikseverlerin 'Akademi Türkiye' yarışmasından tanıdıkları CENK YÜKSEL ilk albümü “Vura Vura” ile müzik marketlerde yerini aldı...

Magazin

CENK YÜKSEL 2004 yılında katıldığı yarışma programında yorumu ve fiziği ile çok sayıda hayran kazanan Cenk, dört yıl boyunca titizlikle sürdürdüğü çalışmalarını Jingle Box etiketiyle görücüye çıkarıyor. 13 şarkıdan oluşan Cenk YÜKSEL'in ilk albümü 'Vura Vura'da 9 şarkının yanı sıra 3 şarkının remixleri ve bir şarkının İngilizce versiyonu da yer alıyor. Albümde yer alan 7 şarkının söz ve müzikleri Cenk YÜKSEL'e, 2 şarkının söz ve bestesi ise NDMP ‘ye ait. Düzenlemeler ise albümün yapımcılığını da üstlenen Temel ZÜMRÜT ‘ün yanısıra Uluğ AYDENİZ ve Haluk ÇEVİK imzalarını taşıyor.

Albümün ilk klibi ,başarılı reklam filmleri ve Tarkan’ın son klip çalışması “Dilli Düdük”ten tanıdığımız Murat ONBUL yönetmenliğinde albümle aynı adı taşıyan “Vura Vura”ya çekildi. Mart ayının ilk haftası yayına girecek olan video klipte Cenk YÜKSEL'e Brezilyalı modeller eşlik etti.

İTÜ Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu olan Cenk YÜKSEL, Akademi Türkiye yarışmasında gösterdiği performansla Tarkan’ın dikkatini çekerek tüm sahne çalışmalarında sanatçıya kendi solo albümünü yapana kadar vokal yaptı. Halen Haliç Üniversitesi’nde
yüksek lisans eğitimini sürdüren Cenk YÜKSEL,gerek akademik eğitimi gerekse sahne deneyimiyle müzik piyasasında sağlam adımlarla yol alıyor.

Cenk YÜKSEL, “Vura Vura” adlı ilk albümündeki başarılı besteleri ve akademik titizlik taşıyan güçlü yorumuyla 2009 yılının en çok ses getirecek genç sanatçısı olacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: