Cep telefonları uykusuzluk yapıyor!

Son yıllarda özellikle sosyal ağlar daha etkin olduğundan beri cep telefonu bir organımız gibi yanımızdan ayrılmaz oldu. Hatta öyle ki onun bağımlılığından kurtulup uykuya dalmakta güçlük çekenlerin sayısı arttıkça arttı. Zorlukla elimizden bıraksak bile birçoğumuz uykuya dalamıyor. Üstelik bir de başının yanına koyup uyuyanlar var ki işte bu yangın alarmı çaldıracak kadar büyük bir tehlike arz ederek sağlımızı ciddi anlamda tehdit ediyor.

Yaşam

Cep telefonları uykusuzluk yapıyor! Yastığının altına ya da yanına, hemen yanınızdaki komedinin üzerine koyarak uyuduğunuz cep telefonları yaydığı sinyaller ile başta uykusuzluk probleminin ilk sebebi. En az iki metre uzağımıza bırakarak uyumamız gereken bu telefonlar, mikrodalga misali dalgalar yayarak direk beynimizi etkiliyor. İnsan vücudunun radyasyona karşı savunmasız olduğunu bilerek bu alışkanlığı sürdürmek sağlımızla oynamakta ilk sırada gelen kötü bir alışkanlığımız da oldu.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: