Çernobil'de iç çamaşırlı fotoğraf krizi!

Ukrayna’da Çernobil nükleer kazasının yaşandığı santralin yakınlarındaki hayalet kent Pripyat’ta çekilen iç çamaşırlı fotoğraflara tepki yağdı.

Dünya Magazin

Çernobil'de iç çamaşırlı fotoğraf krizi! Çernobil nükleer santral faciasını konu alan ve izlenme rekorları kıran HBO yapımı mini dizi Çernobil'in ardından kazanın yaşandığı bölgeye ziyaretçi akını yaşandı. Ukrayna'daki Pripyat hayalet kentine giden ziyaretçi sayısı dizinin yayınlanmasının ardından yüzde kırklık bir artış gösterdi.

TEPKİLERE YOL AÇTI!

Giden ziyaretçiler burada çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından da paylaştı. Fakat boşaltılan kentte çekilen fotoğraflar tepkilere yol açtı. En çok tepki çeken kare ise bir kullanıcının üstsüz ve iç çamaşırlı pozları oldu.

İşte o paylaşımlar:

SENARİST DE TEPKİLİ!

Dizinin senaristi Craig Mazin de bu fotoğraflara tepkisini gösterdi. Mazin, Twitter şu açıklamayı yaptı:

“Dizinin yasaklı bölgeye turist akını başlatması harika. Ancak evet, ortalıktaki fotoğrafları gördüm. Gittiğinizde orada gerçekleşen berbat trajediyi hatırlayın. Tüm acı çeken ve kurban olan insanlara saygılı şekilde hareket edin”

Çernobil (Chernobyl) dizisi:


'Game of Thrones'un finalin yaklaşmasının ardından yapımcı kanal HBO aboneliğini sonlandırmak isteyen kullanıcılara başka iddialı dizileri de olduğunu göstermek için Çernobil (Chernobyl) dizisini yayına aldı. 1986 yılında Çernobil nükleer santralinde yaşanan kazanın öncesi ve sonrasında yaşananları konu alan mini dizi büyük ses getirdi.


Dünyadaki bütün dizi ve filmlerin oylandığı IMDB sitesinde Çernobil (Chernobyl), 10 üzerinde 9.7 alarak bugüne kadar yayınlanmış diziler içerisinde en yüksek puanı aldı. Hatta final bölümü 10 puan alarak rekor kırdı.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: