CESUR KADINLAR İKİNCİ EL ERKEK SEVER!

30- 40'larında olurlar. En az bir kere evlenmiş ve boşanmıştırlar. Başka bir deyişle onları '2. el erkekler' olarak da adlandırabiliriz. Ama bu tip bir erkekle ilişki yaşamak yürek ister, cesaret ister!

Magazin

CESUR KADINLAR İKİNCİ EL ERKEK SEVER! Çoğu babalık duygusunu tatmıştır. Feleğin çemberinden geçtiklerini göz önüne alırsak, aşka pek inanmazlar; sık sık sevgili değiştirirler, seks hayatları bir hayli hareketlidir ama yine de günün birinde huzurlu ve dingin bir ilişki yaşamayı umarlar.

Özgürlüklerine düşkündürler ve hiçbir kadın için kolay kolay ödün vermezler. Bazıları kadınlara güvensizdir, yelkenleri suya indirmemek için hayatın tüm bariyerlerini kaparlar.

Bütün bu olumsuz yanlarına karşı, önceden yaşadıkları kocalık halleri, ev ve aile ortamına aşina oluşları ve sahip oldukları hayat deneyimleri bazılarımızı mest etmeye yeter de artar!


GİYİNMEK HASSAS BİR İŞ

ARTI: Gardırobu çoktan elden geçirilmiştir.

Evli erkekler genelde ne giyeceklerini eşlerine danışırlar. Hem üşendiklerinden hem de eşlerinin zevkine olan güvenlerinden. Güzel giyinmeyi bilen bir erkeğin yanında siz de rahat edersiniz. Gönül rahatlığı ile şık giyinebilirsiniz. Yemeğe çıkmadan önce "Acaba bugün ne giyecek" diye bir tasanız olmaz. Çünkü erkek arkadaşınızın yine çok şık olacağından emin olursunuz. Bir de şöyle düşünün: Şimdiye kadar hiç evli bir erkeği saçı sakalı birbirine girmiş, ütülenmemiş kıyafetler içinde gördünüz mü?

EKSİ: Eski karısının etkisinden kurtulmak istiyor olabilir.

Omzundaki yüklerden tamamen kurtulmak istediğinden, eski kuralları yıkmaya karar vermiş bir erkekle karşı karşıya olabilirsiniz. Hatta eğer yoğun baskılar sebebiyle yıllardır sakalını uzatamadıysa, kısa sürede bir dağ adamı haline bile gelebilir. Çünkü bu, onun için özgürlüğün simgesidir artık. Daha da kötüsü, tüm alışverişini eski karısıyla yapan erkek gardırobunu tamamen boşaltıp kendisi için yeni bir stil de geliştirebilir. Ceketlerin yerini kapüşonlu kazaklar, şık pardösülerin yerini kaz tüyü kabarık montlar alabilir. Yanınızda ters çevrilmiş bir şapkayla dolaşan bir sevgili ister misiniz?BİRLİKTE YAŞAMAK ZOR MU?

ARTI: İyi ev terbiyesi almıştır.

Bir erkekle birlikte yaşamanın ve hatta tatile çıkmanın en zor taraflarından biri de hijyen olsa gerek. Banyoda sağa sola saçılmış küçük kıllar, mutfak zeminindeki saçlar ve hatta maç yaptıktan sonra spor ayakkabısının altından etrafa dağılan çamur birikintileri çok ama çok sinir bozucu olabilir. Ama birkaç yıl boyunca bir kadınla aynı evi paylaşan erkek öyle midir? Bu tip bir erkek tertemiz bir banyonun ve temiz çarşafların ne anlama geldiğini çok iyi bilir. Bu yüzden sizden daha titiz olmasına hiç şaşırmamalısınız. Birden bir el bezi alıp masayı silmeye başlayabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken şey, onu böyle güzel eğitmiş bir kadına minnet duymaktır.

EKSİ: Bağlanma korkusunu üstünden atamamış olabilir.

Gözünüzün önüne Friends'teki Joey ve Chandler'ın evini getirin. Birbirinden ilgisiz mobilyalar, evin ortasında duran bir köpek heykeli ve kokuşmuş yemeklerle dolu bir buzdolabı! Boşanmış erkek arkadaşınızın evinde de buna benzer bir manzara varsa dikkat! Masaj yapan kocaman deri koltuklar, dev ekranlı bir plazma TV ve PlayStation aslında sembolik araç gereçlerdir. Evinde neredeyse adım atacak yer olmaması, hayatında sizin için de yer olmadığı anlamına gelebilir. Bir erkekten, o hazır olmadan size bağlanmasını isteyemezsiniz. Cesaret edip arkadaşlarıyla konuşmaya kalksanız, onların da arkadaşlarını ilişkiye girmesi konusunda desteklemediğini görürsünüz. Çünkü onların da gayet iyi bildiği gibi, bütün bu vurdumduymazlığın sebebi kaçma isteğidir. Bu senaryo içinde yanlış zamanda doğru insan olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey, yollarınızı ayırmaktır.İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

ARTI: Duygularını açabilir.

İkinci el erkek diye tanımladığımız bu erkek tipi, iletişim kurmayı, bağlanmak istemeyen erkeğe kıyasla daha iyi becerir. Ülkemizde çok fazla rastlamasak da, dünyanın diğer yerlerinde boşandıktan sonra terapiye giden çok erkek var. Bu şekilde oluşturdukları özgüvenle, gelecekteki ilişkilerinin zorlu ve engebeli yollarıyla daha kolay baş edebiliyorlar.

EKSİ: Eski karısından o kadar nefret ediyordur ki, bu sizi sevmesine engel oluyordur.

Nefret dolu bir erkeği kilometrelerce öteden tanıyabilirsiniz. Nefret de aşk kadar güçlü bir duygu olduğundan, böyle bir durumda ortada ters giden bir şeyler var demektir. Çünkü erkek arkadaşınız tüm enerjisini eski karısına olan nefretiyle harcıyorsa, büyük ihtimalle hâlâ onu seviyordur. Ayrıca boşanmış çiftlerin arasında medeni bir ilişki olması gerektiğini de hatırlatalım. Özellikle arada bir çocuk varsa, bu durum daha da önem kazanır.ORTADA BİR ÇOCUK VARSA

ARTI: Eğer çocukları varsa, ileride nasıl bir baba olacağını tahmin edebilirsiniz.

Boşanmış bir erkek arkadaşınızın olması kafanızda soru işaretleri yaratırken, bir de çocukları olması sizi iyice korkutabilir. Ama siz yine de bu duruma olumlu gözle bakmaya çalışın. Eğer sevgilinizle bir gelecek hayali kuruyorsanız, ilerde çocuk yapmayı isteyebilirsiniz. Çocuklarıyla birlikte olduğu bir gün siz de ona katılın. Onlara verdiği değer, önceliklerinin ne olduğunu gösterir. İleride çocuklarınız olduğunda, onların nasıl bir ortamda yetişeceğini az çok analiz edebilmek sizi de rahatlatacaktır.

EKSİ: Çocuk sahibi olması problem yaratabilir.

Anneleriyle yollarının ayrılmasının çocukları üzerinde travma yarattığını düşünen bir erkek, onları bir de yeni kız arkadaşıyla tanıştırıp ürkütmek istemeyebilir. Ama yine de sorumlu bir ebeveynlikle çocukları bir ilişkiye karşı bariyer olarak kullanmak arasında fark olduğunu hatırlatalım. Sizi çocuklarıyla tanıştırma konusunda oyalayan erkek arkadaşınız aylar geçtikten sonra hâlâ sizi bir araya getirmemiş olabilir. Bu da, onun uzun vadeli planlarında pek de yer almadığınızı gösterir.ARTI: Doğru olanı biliyordur.

Bir evlilik ne kadar sürerse sürsün, içinde yaşanan sıkıntılar bir ömre bedel olabilir. Boşandıktan sonra bütün hayatını değiştiren erkekleri siz de duymadınız mı? Bunun sebebi, kötü anılardan kurtulma istemektir. Böyle bir erkek, yeni ilişkisinde daha özenli olmaya çalışır. Her şeyin kusursuz olması için küçücük bir kavgada bile ılımlı taraf olmaya çabalar.

EKSİ: Sabrı kalmamış olabilir.

Tüm kaprislerin karşısında gittikçe sabrı tükenen erkek tahammülsüz biri haline gelmiş olabilir. En küçük tartışmada kapıyı çarpıp giden bir erkeğe katlanmak zorunda değilsiniz. Hele bir de karısından ona miras kalan güvensizlik kara bulutlar gibi ilişkinizin üzerinde dolanıyorsa, neden orada daha fazla zaman harcayasınız ki? Her hareketinizi eski karısıyla kıyaslıyorsa, alarm çanları sizi sağır edecek seviyeye ulaşmış demektir!


SORUMLULUK SAHİBİ

ARTI: Sorumluluk alabilir.

Boşanmış erkek, ilişki konusunda sorumluluk almaktan çekinmediğini zaten ispatlamıştır. Daha önce evlenmiş olması resmi olarak verilen sözlere açık olduğunu gösterir. Bu zamanda böyle birini bulmak çok da kolay olmayabilir.

EKSİ: Tercihleri farklı olabilir.

Tekrar aynı şeyleri yaşamak istese de, bunu beceremeyebilir. Kısa romantik kaçamaklar yapamayabilirsiniz çünkü çocukları dağa gitmek isteyebilir. Hayalinizdeki evi almayı planlarken, o çocuklarının okul masraflarını ödemek için ter döküyor olabilir. Yine de, tatil yerine çocuklarının mutluluğunu düşünen bir erkekle birlikte olmak istemez misiniz? Ama ikinci plana atılan bir kadın olmak istemiyorsanız, durumu enine boyuna değerlendirmenizi öneririz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: