ÇETE LİDERİ 24 KEZ TELEFON DEĞİŞTİRMİŞ!

Fuhuş çetesi lideri D.D, yakalanmamak için 24 kez telefon hattı değiştirmiş

Magazin

ÇETE LİDERİ 24 KEZ TELEFON DEĞİŞTİRMİŞ! İstanbul'da 5 gün önce düzenlenen fuhuş operasyonunda soruşturma tamamlandı. Soruşturmada 10'u kadın 25 kişi, çete üyesinden "Menfaat karşılığı fuhuşa aracılık etmek, yer ve kadın temin etmek, fuhuşa teşvik etmek" suçlamaları ile poliste sorgulandı. Polis tarafından 6 aylık teknik ve fiziki takip sonucu ortaya çıkartılan birbirine bağlantılı fuhuş çetesinin başında iddiaya göre D.D. bulunuyor.

Fotoğraflar için tıklayınız..

İddiaya göre D.D.'nin en yakın yardımcıları C.Ç., B.T., M.D. ve C.G. olarak yer alıyor. Sosyete, işadamlarına ve spor dünyasında tanınmış kişilere "etiketli kız" olarak adlandırılan tanınmış mankenleri göndererek para karşılığında pazarlayan çetenin alt kadro bağlantısının başında S.Y. bulunuyor. Polis tarafından çıkartılan şemaya göre, fuhuş çetesinin içinde manken G.Ç., ajans sahibi M.Ö., üniversite öğrencisi K.F.'nin yanısıra M.G., K.K., L.A., A.N., C.P., A.B., F.Ş., K.İ, E.N., S.U., N.M., D.E. ve N.D. yer aldığı iddia ediliyor.


24 HAT DEĞİŞTİRMİŞ
Yapılan takiplerde D.D.'nin sık sık telefon hattı değiştirdiği anlaşıldı. Aldığı yeni hattı uzun kullanmayan D.D.'nin polis tarafından dinlenebileceğini düşünerek 24 kez telefon numarasını değiştirdiği tespit edildi. D.D. bir müşterisine, güvenlik açısından telefon değiştirdiğini söylüyor.

MSN'DEN DE PAZARLAMA YAPILMIŞ
Cep telefonundan 2 bine yakın kadın fotoğrafları müşterilere gönderildiği ortaya çıkan D.D.'nin, facebook dışında MSN'den de müşteri ve kadınlarla görüştüğü belirlendi. MSN yazışmalarında müşterilerine "Etiketli kız" gönderen D.D., MSN'den de müşteriye kadın fotoğraflarını gönderdiği bilgisayarında yapılan araştırmada ortaya çıktı.

AJANSLARDAN KIZ GÖNDERİLİYOR
Fuhuş çetesinin tüm bağlantılarını ve çalışma yöntemini ortaya çıkartan polis, soruşturmada yöntemleri de dosyaya koydu. Çete üyelerinden mankenlik ajansı sahibi olan M.Ö.'nün oyuncu olmak için gelen güzel kızları fuhuşa teşvik etmeye çalıştığı belirtildi. M.Ö.'nün, mankenlik ve oyuncu olmak isteyen güzel kızlara "klipte oynayacaksınız, dizilerde oyanacaksınız" diyerek, D.D. ve çetenin liderlerine servis yaptığı iddia ediliyor. Bazı müşteriler ile kadınların sık sık fitness centerlarda buluştukları da belirtildi.

PAHALI DÜNYADA YAŞAMAK
10 bin sayfayı bulan fuhuş dosyası 30 klasör olarak hazırlandı. Dosyalarda geçen ifadeler, renkli ve pahalı dünyada yaşamak isteme zevkini gözler önüne seriyor. İfade veren bazı mağdur kadınların, lüks hayat yaşamak istedikleri için bu işe girdiklerini dile getirdikleri belirtildi. Polise "Biz para karşılığı bu işi yapmasak nasıl lüks yaşarız, Pahalı eşyaları, elbiseleri nasıl alırız? Pahalı yaşamaya alıştık" dedikleri öne sürüldü. İfade veren çetenin üyelerinden ve fuhuş yapan kadınlardan N.D. ise fuhuş yaptığını itiraf ederek "Kiraya verdiğim bir dairem var. O kirayla geçinmem zor. Fuhuş yapmak zorundayım" dedi.

BAZI MÜŞTERİLERİN İFADESİ ALINDI
Olayla ilgili sürdürülen soruşturmada 15 müşterinin de ifadesine başvuruldu. D.D. ve diğer örgüt elemanlarından kadın istediklerini belirten müşteriler ilişkiye para karşılığında girdiklerini itiraf ettiler. Bu arada fuhuş operasyonun başında Ahlak Büro Amiri Ahmet Deniz ile Başkomiser Gökçe Kaynaroğlu'nun olduğu öğrenildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: