'CEYDA' VE 'KEMAL', 'YABANCI' İLE GELİYOR!

Sen de Gitme'nin Ceyda'sı ile Hanımın Çiftliği'nin Kemal'i Yabancı filminde buluştu.

Magazin

'CEYDA' VE 'KEMAL', 'YABANCI' İLE GELİYOR! Sezin Akbaşoğulları ve Caner Cindoruk'un başrollerini oynadığı filmin İstanbul çekimleri tamamlandı Şu sıralar Paris çekimleri devam ediyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Filiz Alpgezmen'in, yapımcılığını Eylem Akın ve Ali Alpgezmen'in yaptığı YABANCI filmi, 12 Eylül 1980 darbesi sonrası yaşanan binlerce trajediden birini anlatıyor.

Cumhuriyet Gazetesine verdikleri röportajda genç yapımcı Ali Alpgezmen, "ailelerimiz hep bizi korumak istedi. Her şeyden herkesten, hayattan ve gerçeklerden uzak tutulduk bu yüzden. Hatırladıklarımla şimdiyi başka türlü yaşamak istiyorum. O yüzden bu filmin dili başka"

Senaryoyu yazan Filiz Alpgezmen ise “ ben yaşadığım ülkede mutsuzum. Umut sinema orası kesin. Televizyon insanları oyalamak,hissizleştirmek için iyi bir afyon. Dizilerle yaşıyor insanlar hayatlarını. Bende televizyondan kazanıyorum paramı. Bu bir çelişki mi ? benim için değil çünkü kazandığım parayla ancak derdimi anlatabilirim. İşte bu film sistemden kazandığım parayla, ona karşı bir yapım.

"Yabancı" filmi henüz tamamlanmadığı için vizyon tarihi de belli değil. Bu yıl sonu ya da önümüzdeki yıl beyazperdede olacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: