CHELSEA'Yİ ÇOK KÖTÜ YAPACAĞIZ

Brezilyalı yıldız, 'Taraftarımızın önünde çok güçlüyüz. Avrupa maçlarımızın tamamını kazanarak bunu kanıtladık. 2-0 kazanırsak tura geçeriz. Çok tecrübeli oyuncuları olduğunu biliyorum, ama onları çok kötü yapacağız' dedi.

Magazin

CHELSEA'Yİ ÇOK KÖTÜ YAPACAĞIZ Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü solbeki Roberto Carlos, France Football dergisine konuştu. Derginin 2,5 sayfa ayırdığı mülakatta Brezilyalı yıldız, sarı lacivertli takımda oynuyor olmaktan duyduğu memnuniyeti uzun uzun anlatırken, 'Bu takımın büyükelçisi ve teknik direktörü olmak istiyorum. Bu konuyu başkan Aziz Yıldırım'la konuştum' dedi.

İngilizler favori ama

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalmasını beklemediğini ifade eden Brezilyalı oyuncu, 'Ama artık bunun bir sürpriz olduğunu beklemiyordum. Çok iyi bir takımımız var. Bulunduğumuz yeri hak ediyoruz' dedi. Carlos, 'Haliyle bu serüven Chelsea karşısında bitecektir değil mi?' sorusunuysa şöyle yanıtladı.

'Mantık olarak İngilizler favori. Bunu herkes söylüyor. Ama bu, kazanacağımıza inanmamı da engellemiyor. Mesela kendi evimizde 2-0 kazanırsak eminim ki turu geçeceğiz. Taraftarımızın önünde çok güçlüyüz. Bizi coşturuyorlar, onlara inanıyoruz. Avrupa maçlarımızın tamamını kazanarak bunu kanıtladık. Onların üzerinde çok büyük bir baskı olacak. Çok tecrübeli oyuncuları olduğunu biliyorum, ama onları çok kötü yapacağız.'

Bana 'Baba' diyorlar

Roberto Carlos, şimdilik çeyrek finali aşmaya odaklandıklarını, bir kez daha finalde oynamanınsa en büyük hayali olduğunu ifade ederek, 'Her zaman kendime (Hiçbir şey imkansız değildir) diyorum' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'de kariyerine son şeklini vereceğini ve ondan sonra da futbolu bırakacağını anlatan Roberto Carlos, 'Buraya başarılar elde etmeye geldim; dinlenmeye ya da emeklilik hayatı yaşamaya değil. Biliyorsunuz, buraya geldim, çünkü bir yıl önce asbaşkana söz vermiştim. Zaten çok istiyordum ve anlattıklarıyla beni çok etkilemişlerdi. Real sözleşmemi uzatmazsa, öncelik Türk kulübünde olur, demiştim. İtalya, İngiltere, Almanya gibi çok sayıda ülkeden teklif vardı. Ama söz vermiştim ve ben her zaman sözlerimi tutarım' diye konuştu.

Carlos, '8 ayın sonunda çıkardığınız bilanço nedir?' sorusunuysa, 'Burada her şey harika. Cennetteyim! Gerçekten çok mutluyum. Stadımızın uğurlu olduğuna inanıyorum. Taraftarlar için elimden geleni yapıyorum' ifadeleriyle cevapladı. Tecrübeli oyuncu kendisine ise 'Baba' dediklerini söyledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: