Çiçekçi Kız'a onur ödülü!

Türk Sineması'nda 'Çiçekçi Kız' olarak tanınan Selda Alkor, '5'inci Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Onur Ödülü'ne layık görüldü.

Kültür-Sanat

Çiçekçi Kız'a onur ödülü! Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile düzenlenen 5'inci Malatya Uluslararası Film Festivali ilk yılından başlayarak her yıl, sinemamıza büyük hizmetlerde bulunmuş isimlere 'Onur Ödülü' vermeye devam ediyor.

Bu yıl 21-27 Kasım tarihleri arasında 5'inci düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında verilecek 'Onur Ödülü'nün sahipleri belli olmaya başladı. Türkiye Sineması'nın bir dönem yakışıklı Jönü İzzet Günay’ın ardından Türkiye Sineması'nın 'Çiçekçi Kız'ı Selda Alkor da ödüle değer görülen isim oldu.

1965 yılında Yeşilçam’a 'Merhaba' diyen Selda Alkor, ‘Senede Bir Gün’, ‘Buzlar Çözülmeden’, ‘İlk ve Son’, ‘Erikler çiçek Açtı’ gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol aldı. bugün oyunculuğu ile üretmeye, sinemaya emek vermeye devam eden usta sanatçı Selda Alkor’a Onur Ödülü, 21 Kasım Cuma gecesi, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Festival Açılış Töreni’nde verilecek.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: