Çiçero filminin afişi görücüye çıktı!

18 Ocak Cuma günü vizyona girecek olan Çiçero filmin afişi izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Kültür-Sanat

Çiçero filminin afişi görücüye çıktı! Yönetmen koltuğunda Serdar Akar’ın oturduğu, yapımcılığını Mustafa Uslu'nun yaptığı ve başrollerini Erdal Beşikçioğlu ile Burcu Biricik’in paylaştığı Çiçero filmi, tarihte “yüzyılın casusu” olarak adlandırılan ‘Çiçero’nun hayatını anlatıyor.

Filmin konusu

İkinci Dünya Savaşı tüm yıkıcılığıyla sürerken herkesin aklındaki soru aynıydı; Türkiye savaşa girecek mi? İşte o günlerde, Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde uşak olarak görev yapan kod adı Çiçero olan İlyas Bazna İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Almanya’ya sızdırmaya başlar ve olaylar gelişir… Bazna, bu nefes kesen faaliyetleriyle Türkiye’yle birlikte tüm dünya devletlerinin de kaderini değiştirir. Sadece bununla da sınırlı kalmaz yaptıkları… T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklara da üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da anlatan ÇİÇERO, hem casus filmleri kategorisinde bir ilk hem de ülkemiz sinema tarihinde bu konu ilk kez işleniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu ile Burcu Biricik’in yanı sıra Ertan Saban, Tamer Levent, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Selen Öztürk, Çiğdem Selışık Onat, Levent Ülgen, Açelya Özcan, Aylin Kılınçarslan ve Mehmet Ezel Özgün de yer alıyor. 18 Ocak’ta beyazperdedeki yerini alacak olan filmin afişi de yayınlandı.

İşte “Çiçero” filminin afişi:


Ayla ve Müslüm'ün yapımcısından 3 müjde birden!

Ayla ve Müslüm'ün yapımcısından 3 müjde birden!

Bunlarda ilginizi çekebilir: