Çiğ beslenin, yaşlanmayı geciktirin!

Bu geçişte enzimler büyük rol oynar. İnsanlar da gıdalardan ihtiyacı olan enerjiyi alır.

Kadın

Çiğ beslenin, yaşlanmayı geciktirin! Canlı gıdalar içlerinde enzim, su, mineral ve enerji barındırıyor. Vücudumuzun pH değeri optimum 7.35-7.50’dir. Vücudun pH değeri düştüğünde, asidik ortama geçtiğinde sık hastalanabiliyoruz. Besinlerin doğal halleri ile vücudumuzun pH değeri ortalama aynıdır. Bedenimiz en iyi pH değeri alkaline olduğu zaman çalışıyor. Tüm pişmiş yemekler alkaline değeri düşük, asiditesi yüksek gıdalardır. Bitkiler su, hava, güneş ve topraktan belirli besinleri fiziksel maddeye dönüştürürler. Bu geçişte enzimler büyük rol oynar. İnsanlar da gıdalardan ihtiyacı olan enerjiyi alır. Canlı yaşayan besinler sindirim için gerekli enzimleri sağlıyor.

Çiğ beslenmede 8 madde..

Çiğ besinler bağışıklık sistemini güçlendirici, hazmı arttırıcı bakteri ve mikro-organizmalar içeriyor.

Fazla kilolardan kurtarıyor ve vücudun kendi öz yapısındaki vücut kitle endeksini buluyor.

Pişirilmiş yiyeceklerle besin değerlerini kaybetmek yerine, raw food ile vücuda alınan enerjinin yüksek olması nedeniyle gençliğin devam etmesi sağlanıyor hatta yaşlanma yavaşlatılıyor. Aynı zamanda da bazı yaşlılık belirtilerinin geriye dönüşümü hızlandırılıyor.

Ciltteki lekeler azalıyor. Pigment hücreleri yenileniyor böylelikle saçlar parlaklık ve canlılık kazanıyor. Ciltteki kırışıklıklar azalıyor.

Sindirim sistemini yormayan enerji değeri yüksek besinlerden ve su yüzdesi yüzde 70’lerde olan çiğ beslenme şekli, karaciğeri ve böbrekleri desteklediğinden kronik hastalıkların önlenmesinde önemli rol oynuyor.

Sağlıklı bir uyku döngüsü ve sabah uyandığımızda dinç bir bedene sahip olmayı sağlıyor.

Besinler canlı tüketildiğinde doyma hissinin daha çabuk gelmesinden dolayı, pişmiş besinlerden daha az tüketiliyor.

Başlı başına kendimiz, komşumuz, dünyamız ve canlı olan her şeye saygı duymamız için bir temel hazırlıyor. Aklınıza gelen tüm sebzeler, meyveler, kavrulmamış kuruyemişler, baharatlar ve saf zeytinyağı çiğ besinlerin yıldızları arasında.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: