ÇIKAN HABERLER YALANLANDI

NİŞANTAŞI'NDA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE AÇILAN CITY'S ALIŞVERİŞ MERKEZİYLE İLGİLİ MEDYADA ÇIKAN 'RUHSAT PROBLEMİ' HABERLERİ, YALANLANDI..

Magazin

ÇIKAN HABERLER YALANLANDI ''City's Nişantaşı'' İstanbul ve Türkiye'nin kazandığı, gurur duyulacak uluslararası niteliklere sahip önemli bir eserdir.

Daha 1.ci ayında tüm İstanbullular'ın hemen benimsedigi bir merkez olan City's kamuoyuna mal olmuş, herkesin ziyaret ettiği, yaşadıgı, takdir ettigi, uluslar arası standartlarda bir merkez olarak şimdiden tüm Türk halkına mal olmuştur.

Son bir iki gün içinde bazı medya yayın kuruluşlarında City's Nişantaşı bünyesinde yer alan restaurantlar ve cafeler hakkında içki ruhsatları ile ilgili olarak çıkan haberler, gerçekleri yansıtmamaktadır, eksik bilgilendirme yapılmaktadır .

Artık Tüm İstanbulluların ortak malı haline gelen City's haberlerinin yanıltıcı boyuta ulaşmasını ve artık zarar verici boyuta ulaşmasını üzülerek takip ediyor ve bu durum karşısında kamuoyunu gerçek bilgiler ile bilgilendirmeyi zaruri görüyoruz .

Şöyle ki;

Medya yayın kuruluşlarında yer alan yanıltıcı haberlerde; Büyük şok , City's de Ruhsat problemi başlığı altında ; City's Nişantaşı bünyesinde bulunan restaurantların işletme ruhsatlarının bulunmadığı ve City's in yanında okul bulunması sebebi ile ruhsat alınamayacagı gibi yanıltıcı haberler yayınlanmıştır.

Bu iddialar ve haberler tamamen gerçek dışı ve yanıltıcı olup;

1- City's de yer alan tüm cafe ve Restaurantlar işyeri işletme ruhsatlarını almışlardır.
2- Keza kiracılarımızın tamamı içki satış ruhsatı ile ilgili yasal başvurularını yapmış olup, işlemler yasal prosedür içinde ilerlemektedir.
3- Bilindiği gibi bu yasal prosedürler belirli bir süreç almaktadır.

Kaldı ki ; City's ile eş konumda bulunan Akmerkez'in hemen bitişiğinde de Etiler Lisesi bulunmakta olup, bu ve benzeri diger işletmelerde aynı yasal prosedürlerden geçerek içki satış ruhsatlarını almışlardır. Dolayısı ile benzeri işlemler City's kiracılarının başvuruları içinde yürütülerek sonuçlandırma süreci yürütülmektedir. Yasal olarak hiçbir sorun söz konusu degildir.

Diger yandan söz konusu haberlerde Gülaylar Group'un, ''City's Nişantaşı bünyesinde bulunan restaurantlara başlangıçta ruhsat alacağına dair söz verdiği iddia edilmiştir.''

Haberde ileri sürülen bu iddia da tamamen gerçek dışıdır.

Gülaylar Group hiçbir zaman kiracılarına bu tür bir taahütte bulunmadığı gibi City's kiracıları ile imzalanan kira sözleşmesinin 12.38.maddesinde yer almaktadırki ;

''KİRACI KİRALANAN YER'in işletilmesi ile ilgili her türlü ruhsat ve belgeyi almak ve bunları gerektiğinde yenilemekle yükümlüdür. KİRALANAN YER'i işletmeye açmaya veya işletmeye açık tutmaya yönelik her türlü yasal sorumluluk ve masraf KİRACI'ya ait olup, KİRALAYAN'ın hiçbir sorumluluğu yoktur. KİRACI'nın KİRALANAN YER'i işletmeye açamaması veya işletmeye açık tutamaması nedeniyle, KİRALAYAN'ın akde aykırılık hükümlerine dayanarak sözleşmeyi fesih ve KİRACI'yı tahliye hakları saklıdır.. Kiracı, faaliyet konusu olan Restaurant işletmeciligi için işletme ruhsatı alması gerektiğini ve bununla ilgili her türlü hukuki ve mali yükümlülügün kandisine ait olduğunu basiretli bir işadamı olarak, bilmektedir. Belediye'den, Resmi Kurum ve Kuruluşlardan, tüm ruhsat, izin, onay ve diğer idari işlemlere ilişkin müsaadeler kiracı tarafından alınacak olup, bu çerçevede gerçekleşecek resmi ve özel bütün giderler kiracıya ait olacaktır.'' şeklinde açıkça imza altına alınmıştır.

SONUÇ :

Açıldığı ilk günden itibaren Tüm Medya kuruluşlarının ve Türk Halkının yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalan City's Nişantaşı'nda yer alan cafe ve restaurantlarımızla ilgili gerçek durum detayları ile yukarıda kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır, bilgi edinilmesini rica ederiz .


Saygılarımızla, İstanbul, 11.02.2008

Kazım Çizmeci
Genel Müdür

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: