Cildi ölü deriden arındıran maske tarifleri!

Cildinizi derinlemesine temizlemeyen maskeler ya da cildi soyan maske tarifleri arıyorsanız bu haberimiz sizin için...

Kadın

Cildi ölü deriden arındıran maske tarifleri! Cildinizi nemlendirip yenilemek için ekonomik, kolay ve etkili yöntemler elbetteki mevcut. Bu maske tarifleri ile yüz derisini yenileyebilir, daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz...

Havuç maskesi
Havuç, cildi yenilemek adına önemli bir besindir. Havucu katı meyve sıkacağından geçirin ve elde ettiğiniz suyu nemlendirici bir kremle karıştırın. Bu karışımı ellerinize, ayaklarınıza ve yüzünüze uygulayın. Bunu banyo sırasında yapabilirsiniz, ardından bol suyla durulayın.

Aspirin maskesi
Aspirini bir bardak suda çözün. Bir parça pamuğu bu karışıma batırın ve yüzünüzü bu pamukla silin.

Şeker
Birkaç yemek kaşığı şekeri bir parça el kremiyle karıştırdıktan sonra kollarınıza, ellerinize ve ayaklarınıza masaj yaparak sürün. Şeker, cildi ölü deriden arındırmak için sık sık kullanılmaktadır.

Bal maskesi
Bir yemek kaşığı balı, iki adet çekilmiş badem ve yarım yemek kaşığı limon suyuyla karıştırın. Bu karışımı haftada bir kere yüzünüze maske olarak uygulayın ve ardından ılık suyla durulayın.

Kil maskesi
Yeşil, kırmızı ya da beyaz kili macun kıvamına gelinceye kadar maden suyuyla karıştırın. Banyo yaparken vücudunuza bu macunu uygulayın, 10 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Kahve maskesi
Kahveyi, cildi ölü deriden arındırmak için de kullanabilirsiniz. Az miktarda kahveyi nemlendirici bir kremle karıştırın ve masaj yaparak bütün vücudunuza uygulayın, sonra bol suyla vücudunuzu durulayın.

Karbonat maskesi
Bu tarif oldukça basit; az miktarda karbonatı suyla karıştırarak koyu bir macun elde edin ve bu macunu bütün vücudunuza uygulayın.

Zeytinyağı maskesi
İki yemek kaşığı zeytinyağını bir yemek kaşığı tuzla karıştırın. Tuz, vücudunuzu arındırmanıza yardımcı olurken zeytinyağı ise cildinize yumuşaklık sağlayacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: