Cildiniz problemli ise bunu yapın!

Akne ile başa çıkmak istiyorsanız ticari tedaviler yerine ev ilaçlarına başvurabilirsiniz.

Kadın

Cildiniz problemli ise bunu yapın! İnsanların çoğu, özellikle gençler inatçı aknelerle ile mücadele ediyor. Hormonal değişiklikler, stres, zayıf bağışıklık sistemi ve sağlıksız beslenme gibi çeşitli faktör bulunuyor. Bu faktörler cildin gözeneklerini tıkayarak yağ fazlalığına neden oluyor. Akne tedavisinde uzun vadede en iyi yöntem, uygun temizlik ve beslenme rutini oluşturmaktır. Ancak mevcut akne ile başa çıkmak istiyorsanız, o zaman ticari tedaviler yerine ev ilaçlarına başvurabilirsiniz.

Akne tedavisinde elma sirkesi mucizesi
- Elma sirkesi, sivilceye neden olan bakterileri öldüren anti-bakteriyel ve antiseptik özellikleri içerir.

- İçindeki Alfa-hidroksi asit, ölü cilt hücrelerini ve kirleri pul pul dökerek cilt gözeneklerini temizler.

- Yağ üretimini ayarlamaya yardımcı olan asit - alkalin seviyelerini dengeleyerek cildin pH seviyesini geri kazandırır.

- Anti-inflamatuar özellikler nedeniyle, kızarıklık, şişme ve ağrıyı azaltır.

- Elma sirkesi vücudun, akne mücadele iyileşme sürecini hızlandırmak ve yara oluşumunu azaltmak için vitamin ve mineralleri içerir.

- Sivilceleri kurutur.

Nasıl kullanılır?
Elma sirkesi tek başına ya da diğer maddelerle kombinasyon halinde kullanılabilir. Küçük bir pamuğu elma sirkesine batırarak , problemli bölgeye uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra su ile durulayın ve nemlendirici uygulayın. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

Not: Hassas ciltleriniz varsa, elma sirkesini suyla inceltin. Suyun miktarı, kullanabileceğiniz sirkenin yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. (Kaynak: kadinvekadin.net)

Bunlarda ilginizi çekebilir: