Cildinize tazelik gelsin!

Kozmetiklerle cildimizdeki sorunları kapatmaya çalışmak, güzel bir cilde sahip olmanızı sağlamayacaktır.

Kadın

Cildinize tazelik gelsin! Tükettiğimiz yiyeceklerin niteliği,kalitesi ve düzenli su tüketimi büyük önem taşıyor.Hangi besin cildimizdeki hangi soruna iyi geliyor.Cildinizin ihtiyaçlarına yönelik besinler tüketmek istiyorsanız bu yazı tam size göre..

Kolajen yapı için son derece önemlidir.Yeşil biber, maydonoz, turunçgil ve kivide yüksek miktarda bulunur.Özelikle katı meyve sıkarken meyvelerinizin içine maydonoz ve limon eklemeniz ve düzenli tüketmeniz sizi parlak bir cilde kavuşturacaktır.

E vitamini bir çok güzellik ürününün içerisinde farklı oranlarda bulunur.Çoğunun kalitesi ve niteliği düşük değerlerde olduğundan cildiniz gereken miktarda e vitamini alamıyor olabilir.Bu durumda cildi e vitamini bakımından zengin yiyeceklerle içeriden beslemek gerekir.Çözülebilir antioksidan bir yağdır.Hücre zarının korunmasına yardımcı olduğu gibi cildinizi yumuşak pürüzsüz bir görünüme kavuşturur.Zeytin,kuruyemiş,tohumlarda ve yeşil sebzelerde bol miktarda e vitamini bulunmaktadır.

İçerisinde yüksek miktarda mineral bulunduran maden sularını düzenli olarak içmek cilt güzelliğinize büyük katkı sağlar.İçmenin yanı sıra sıcak yaz günlerinde boş bir sprey şişesine doldurup yüzünüze sıkmanız mineralleri sadece içeriden değil dışarıdan da almanıza yardımcı olur ve cildiniz daha hızlı beslenir.Maden suyu tonik olarak kullanılabilecek niteliktedir.Düzenli kullanımda cilt yüzeyindeki bozuklukların düzelmeye başladığını fark edeceksiniz.

Düzenli su tüketimi sadece cildimiz için değil vücudumuz için de büyük önem taşır.Su vücudumuzdan toksin atmanın en kolay ve en güvenli yoludur.Günümüzde revaçta olan detoks merkezlerinde müşterilere ilk olarak düzenli su tüketiminin şart koşulması tesadüf değil.Diyet sürecinde toksinlerin ve biriken ödemin atılmasında su büyük önem taşır.Cildinizin sağlıklı görünmesi ve kendini tedavi edebilmesi için her sabah ve akşam mutlaka yüzünüzün su ile temas etmesi gerekli.Ayrıca normal bir insanın gün içerisinde 2 litre su tüketmesi gerekmekte yaz aylarında bu miktarın artırılması gerekmektedir.Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini ve nemini kaybeder bu nemin geri kazanılması sadece su ile mümkün olabilmektedir.Bol su içmekle hem derinin nem oranı artar hem de su yolu ile çok sayıda ödem atılarak cildimizi parlak diri ve genç kalır.Su yerine çay kahve meyve suyu gibi sıvıların tüketilmesi cildin su ihtiyacını karşılamayacağı gibi vücudunuzda su kaybına neden olur.

Işıltılı bir cildi hepimiz hayal ederiz hatta bazen bazı insanların ciltlerinin genetik olarak güzel olduğunu düşünürüz.Fakat araştırmalar bunun tam tersini söylüyor.Bol bol çiğ sebze ve meyveyi posalarıyla birlikte tüketmek gerekli.Pişirilen her sebze besin değerini kaybeder bu nedenle özellikle taze ıspanak,kereviz,havuç gibi demir gibi sebzeleri pişirmeden tüketmek gerekiyor.Besin düzenine çiğ sebze ve meyveleri eklemek cildinizin parlaklığını ve esnekliğini geri kazandırır.Sebze ve meyvelerin yanı sıra tohumlu yiyecekler kabuklu kuruyemişleri her gün bir avuç kadar tüketmek cildinizin doğal yağlarla beslenmesini sağlayacaktır.

Çinko insan vücudu için oldukça yararlı bir elementtir.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Fakat çoğumuz günlük besin rutinimizde vucudumuzun ihtiyacı kadar çinko tüketemiyoruz.Çünkü vucüdumuz alınan çinkonun %30 emebiliyor.Bu durumda çinko bakımından zengin yiyeceklerini tüketimini artırmak ve sağlanacak faydayı maksimum düzeye çekmek gerekiyor.Çinko saç beyazlamasını engeller hücre metabolizmasını güçlendirir ve dna kalitenizi yükseltir. Tüketeceğinizi bir avuç kuruyemiş,kırmızı et,süt,tavuk,yoğurt,midye,sığur eti gübü birçok besin çinko yönünden oldukça zengindir.Et tüketmeyenler ise bamya kuşkonmaz bezelye ile çinko ihtiyacını karşılayabilirler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: