Cildinizi kakao maskesiyle güzelleştirin!

Kakao çekirdeğinin cilde sayısız faydası vardır. Peki bu faydalar nelerdir ve cilde nasıl uygulanır? İşte detaylar...

Kadın

Cildinizi kakao maskesiyle güzelleştirin! Kakao, içinde barındırdığı yüksek derecede antioksidan ve vitaminlerle cilt için mükemmel bir koruyucudur. Evde hazırlayabileceğiniz doğal kakao maskesi, cildinizi harekete geçirip canlandırmanın yanı sıra, yaşlanma nedenlerine karşı hem iç hem dıştan etkin bir koruma sağlar. Peki kakao maskesi nasıl uygulanır?

KAKAO VE KAHVE MASKESİ

Malzemeler; 1,5 tatlı kaşığı kakao, 1 çay kaşığı Türk kahvesi, Yarım çay bardağı su

Hazırlanışı; Bir kabın içerisine kakao ve kahveyi karıştırın. Bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra yavaş yavaş su ekleyerek koyu hamur kıvamına gelen kadar karıştırmaya devam edin. Karışımı göz çevresi haricinde yüzünüze sürün. Ortalama 15 ile 20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü durulamanız yeterli. Bu maskeyi 15 günde 1 defa uygulayabilirsiniz, cildiniz pürüzsüz ve yumuşacık olacaktır. Ayrıca bu maske güzel kokusu ile bilinmektedir.

KAKAO BAL MASKESİ

Malzemeler; Yarım çay bardağı kakao, 1 çorba kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı; Bütün malzemeleri bir cam kasenin içerisinde yüzünüze sürülebilecek kıvama gelene kadar karıştırın. Hazırladığımız kakao bal maskesinin göz çevresi hariç yüz, boyun, göğüs bölgesine sürebilirsiniz. Maskeyi 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 yada 3 defa uygulamak yeterlidir. Etkisine hemen gösteren bu maske cildinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Eğer cildiniz kuru ise kakao ve bal maskesine az miktarda zeytin yağı ekleyebilirsiniz.

KAKAO YOĞURT MASKESİ

Malzemeler; 2 yemek kaşığı kadar kakao tozu, 1 yemek kaşığı doğal yoğurt (yağsız da tercih edebilirsiniz), 1 tatlı kaşığı doğal bal

Hazırlanışı; Bütün malzemeleri bir kabın içerisine ekleyin ve iyice karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra temizlenmiş cildinize sürün. Bu maskeyi parmaklarınız ile baskı yaparak yüzünüze sürün ve kuruması için 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Haftada 1 kez yapabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: