'Çılgın hastanenin'projesi!

Başbakan'ın, ‘çılgın projeleri’ arasında yer alan kampüs hastaneleri için imzalar bugün atılıyor.

Yaşam

'Çılgın hastanenin'projesi! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘çılgın projeleri’ arasında yer alan kampus hastaneleri için imzalar bugün atılıyor.

Bu haberin mail olarak size ulaşmasını mı istiyorsunuz? Sağlık Aktüel Mail Grubu'na dahil olmak için tıklayın!..

Erdoğan’ın katılımıyla 14 ilde kamu-özel işbirliğiyle gerçekleştirilecek 15 şehir hastanesi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binasının imza töreni bugün Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Törende, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanı sıra, 14 kentin milletvekilleri, yöneticileri ve temsilcileri de hazır bulunacak.

TOPLAM YATAK KAPASİTESİ 24 BİN 405

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; 14 ilde kamu özel işbirliğiyle hayata geçirilecek 15 şehir hastanesinin toplam yatak kapasitesinin 24 bin 405 olacağı, şehir hastaneleri kampuslarında genel hastanelerin yanı sıra, kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi, kalp damar hastalıkları hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, onkoloji hastanesi, ruh sağlığı hastanesi, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi gibi dal hastanelerinin bulunacağı kaydedildi. Açıklamaya göre; projesi imzalanacak şehir hastaneleri şunlar: Adana, Ankara Bilkent, Ankara Etlik, Elazığ, Gaziantep, İstanbul İkitelli, Kayseri, Mersin, Yozgat, İzmir Bayraklı, Konya, Manisa, Bursa, Kocaeli ve Isparta.

DOKTOR DOKTOR DOLAŞMAYA SON

Neredeyse tamamı büyükşehirlerde kurulacak olan kampuslarla hastalar, hastane hastane dolaşmak zorunda kalmayacak; çok sayıda birimde tedavilerini yaptırabilecek.

Akşam
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: