ÇILGIN YENGE 150. OYUNU KUTLUYOR!

Türk tiyatrosunun emektar oyuncusu, Abdullah Şahin tarafından geçen yıl Nisan ayında ilk kez sahnelenen ‘ÇILGIN YENGE’ 150. oyununu kutluyor.

Magazin

ÇILGIN YENGE 150. OYUNU KUTLUYOR! Türkiye genelinde yaklaşık 160 bin kişi tarafından izlenen ÇILGIN YENGE, yeni sezonda yine Profilo Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.
1970 ve 1982 yıllarında sahnelendiğinde izlenme rekorları kıran Sadık Şendil'in yazdığı “Çılgın Yenge”nin yönetmenliğini Sümer Tilmaç ve Abdullah Şahin yaptı.

Aydan Şener, Soner Arıca ve Abdullah Şahin’in başrollerini paylaştığı ‘Çılgın Yenge’nin diğer oyuncu kadrosunda, Fulden Akyürek, Muhlis Asan, Ortans Kıvanç, Sibel Nançin, Fatih Kurt, Pekcan Türkeş, Gülşah Yaprakçı, Buket Bulut, Gökhan Soykök ve Emin Özbey yer alıyor.

OYUN’UN KONUSU

“Kayseri eşrafından mutahasıp Sunullah Efendi, kardeşinden kalan mirası yeğenlerine dağıtmak için karısı Nudiye ve şapşal oğlu Zeynel Abidin'le İstanbul'a gelir. Dejenere bir hayat sürdükleri için mirası yeğenlerine vermek istemeyen Sunullah Efendi’nin, bu büyük mirası yeğenlerine pay etmek için bir tek koşulu vardır...”
Profilo Alışveriş ve Kültür Merkezi’nin 2. Salon’unda her hafta, Cuma 20:30, Cumartesi 20:00 ve Pazar 18:30’da tiyatro izleyiciyle buluşan Çılgın Yenge izleyicilerini bekliyor...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: