CİLT BAKIMI İÇİN TAVSİYELER

Yaz gelirken vücut bakımınızı ihmal etmeyin... Parıl parıl arınmış bir cilt için Suna Dumankaya, önce geleneksel Türk hamamında arınmayı öneriyor.

Magazin

CİLT BAKIMI İÇİN TAVSİYELER Kışın kalın giysilerle kapalı ortamlarda nefes almayan cildimiz yaz gelince nefes almaya başlar. Onun nefes almasını kolaylaştımak, matlaşan cilt yüzeyini atıp yaza daha canlı bir ciltle girmek istiyorsanız Suna Dumankaya'nın, doğal malzemelerle hazırlanan bakım önerileri, size yol gösterecek. Suna Dumankaya'nın ilk önerisi en eski yöntemlerimizden biri olan, Osmanlı kültüründen günümüze ulaşan, geleneksel hamamlarımız. Yaz gelirken soluğu hamamlarda alıp kendinizi sıcak buhara ve sulara bırakın. Sıcak buhar gözeneklerinizi açıp cildinizi yumuşatacak, yapılan keseyle de cildiniz ölü deriden arınacaktır.

Hamamın yanı sıra ya da hamama gidemiyorsanız kendi banyonuzda kese yapabilirsiniz. Keseye bir alternatif de cildi ölü hücrelerden arındıran peeling'ler... Suna Dumankaya'nın formüllerinden yola çıkarak evde hazırlayacağınız peeling'leri banyonuzda uyguladığınızda kan dolaşımınızı hızlandırıp rahatlayabilir, bu arada tertemiz, arınmış bir cilde kavuşabilirsiniz. Suna Dumankaya en doğal peeling malzemesinin deniz tuzu olduğunu söylüyor. Birçok aktar ve markette rahatlıkla bulacağınız deniz tuzunu herhangi bir kremle karıştırıp kullanabileceğiniz gibi tuzu tercih etmiyorsanız aynı işlemleri esmer şekerle de yapabilirsiniz. Hazırladığınız peeling malzemesini azar azar vücudunuza sürün ve ellerinizle bunu tüm vücudunuza yayın, ovalamaya başlayın. Ovaladıkça ölü deri kese yaparken olduğu gibi dökülecektir. Bu işlemlerle cildiniz, kirden yağdan arınıp canlanırken daha taze bir görünüme kavuşacak. Cildinizi, arınma işleminin ardından mutlaka nemlendirmelisiniz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: