Cilt bakımında kullanılabilecek yiyecekler

İçerdiği vitamin ve besin değerleri ile vücudumuza sağladığı faydaların yanı sıra cildimize de oldukça iyi gelen besinleri sizler için derledik.

Kadın

Cilt bakımında kullanılabilecek yiyecekler Papaya
A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan Papaya, akne ile mücadelede fayda sağlarken cildin sağlıklı ve parlak görünmesine katkı sağlıyor. Papaya, aynı zamanda ciltte peeling etkisi gösteriyor.

Salatalık
Antioksidanlar ve antienflamatuarlarla dolu olan salatalık, soğutma etkisine sahip. Salatalığın soğutucu etkisi cilt üzerindeki tahrişleri gidermeye ve yatıştırmaya yardımcı olur. Salatalık aynı zamanda koyu renkli halkaları azaltmak için de kullanılabilir.

Avokado
Avokadonun içerisinde yok yok! Güçlü bir antioksidan kaynağı olan avokado aynı zamanda Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri ve E, C ve K vitaminleri bakımından da zengin. Yaşlanmayı geciktirici ve cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunan avokado aynı zamanda cildinizin neme doymasını sağlar.

Bal
Bal, anti-enflamatuar ve antibakteriyel özellikleri ile sivilcelere karşı mücadelede etkili rol oynar. Bal aynı zamanda barındırdığı antioksidan oranıyla cildi temizlemek ve hasar görmüş hücreleri yenilemek için kullanılabiliyor.

Hindistan cevizi yağı
Akne ile mücadelede çok etkili olduğu bilinen Hindistan cevizi yağı, yüksek yağ asidi içeriği ile de en iyi doğal nemlendiricilerden biridir. Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda bir temizlik maddesi ve makyaj temizleyici olarak da kullanılabilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: