Cilt gençleştirici maddeler!

Kırışıklıklardan kurtulacağım derken daha zor durumlarla karşı karşıya kalmayın!

Kadın

Cilt gençleştirici maddeler! Hanımların büyük sıkıntılarından biridir kırışıklıklar. Genetik etkinin dışında yaşam şartları, yanlış beslenme, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması, hava, güneş gibi pek çok faktör etkilidir.

Cildinizi erken yaşlanmasına sebep olan bir faktörlerden biri yanlış ve kalitesiz kozmetik ürünlerini kullanmak. Cildin havalanmasını engelleyen makyaj ürünleri derinin hava almasını engelleyerek, cildinizin erken yaşlanmasına neden olur. Kozmetik ürünlerini seçerken çok dikkatli olmak gerekir.

Anti-aging (cilt gençleştirici) ürünler çok şey vaat ediyorlar. Bu vaatlerin çoğu doğru olmakla birlikte, ürünlerin içeriği çok önemli. Reklamı yapılan ve almak istediğiniz bir ürünü, belki de fedakarlık yapıp paraya kıyarak, kredi kartınıza taksitlerle alıyorsunuz. Ancak belli süre kullanımdan sonra cildinizde hiçbir etki hissetmediğiniz için, lavabo altındaki kullanılmayan ürünler rafında yerini alıyor. Bu durumu önlemek için, alacağınız üründe belli bir içeriği aramanız gerekiyor.

İşte anti aging kremlerde, gençleştirici etkiyi kazandıran maddeler!

Alfa Hidroksi Asitler (AHA), Beta Hidroksi Asitler (BHA)

Ciltte nemi tutarak, kollajen üretimini geliştirirler. Tüm cilt tiplerine faydalıdırlar. Güneşin yarattığı hasarları onarırlar. BHA asitler, akneli ciltlerin tedavisindeki etkin maddeyi içerirler. Cildinizi düzeltir, pürüzsüzleştirirler.

Retinol (A Vitamini)

Sağlıklı cilt hücreleri oluşumuna yardımcı olur. Akne, güneş lekeleri ve erken yaşlanma belirtleri gibi durumlarda, cildin kollajen üretimini ve glikozaminoglikan içeriğini artırır.

C Vitamini

Kollajen üretimini artırarak, cildin onarım sürecini hızlandırır. Güneş ışığının zararlı etkilerinden cildi korur. Cildi sıkılaştırır.

E Vitamini

Çok güçlü bir antioksidandır. Hücre yapısının bozulmasını engeller. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Cildi güzelleştirir. C vitamini ile aktif sinerji içinde çalışarak, cildin bağ dokusunu güçlendirir. Ürün etiketlerinde tokoferil olarak listelenmiş olabilir.

B3 Vitamini (Niacinamide)

Cildin nem tutmasını kolaylaştırır. Cilt lekelerini giderir. Ciltteki seramid üretimini artırarak cilt nemlenmesini iyileştirir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerini hafifletir, cilt yaşlanmasını yavaşlatarak ince çizgiler, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, cilt yapısı ve kırmızı renk düzensizlikleri üzerinde gözle görülür iyileşmeler sağlar.

Resveratrol

Herhangi bir antioksidan gibi, resveratrol cilt için koruyucu fayda sağlar. Güneş hasarına karşı korur, kollajen sentezini artırır.Yeşil Çay

Çok güçlü bir antioksidandır. Bileşenleri, kollajen oluşturur ve güneşe maruz kalmanın zararlı etkilerini önleyerek hücre hasarlarını azaltır.

Üzüm çekirdeği

Güçlü bir antioksidandır. Serbest radikallerin verdiği hasarı azaltır. Diğer antioksidanlar ile birleşerek büyük ölçüde etkinliğini artırır. Ayrıca yara iyileştirici özelliklere sahiptir. Kırışıklıkla mücadele için, bilinen en etkili maddelerden biridir.

Curcuminoid

Hint safranı baharatında bulunur. Dahili ve harici, güçlü anti-inflamatuar özellikleri vardır. Güneş ışığı altında aşırı melanin üretimini baskılamak için çalışır.

Soya İzoflavon

Soya ve bileşenleri, cilt için güçlü antioksidanlar olarak son derece yararlıdır. Vücutta östrojen benzeri bir etki yapan ve flavonoit grubuna dahil edilen bitkisel kökenli bileşiklerdir.

Seramidler

Cilt hücreleri arasında yer alan hücrelerarası maddeler, lipidler ile birlikte sağlıklı bir cildin çeşitli fonksiyonlarını yerine getirmekten sorumludur. Hücrelerarası maddeler çoğunlukla seramidlerden oluşmaktadır. Cildinizi cildin seramid içeriğini yeniler, bu daha genç bir görünüm kazandırır.

Linolenik Asit

Omega yağları olarak da adlandırılır. Bu yağ asitleri cildin görünümünü koruyarak, hücre yenilenmesini sağlar, yaşlanma etkilerini geciktirir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: