Ciltte buz mucizesi

Başımız gelen birçok kazada ilk yardım olarak koştuğumuz buz, cilt için tam bir tedavi şekli. Peki nasıl?

Kadın

Ciltte buz mucizesi Buzun kızarıklıklara, morluklara ve şişliklere iyi geldiğini hepimiz biliriz. Bu demek oluyor ki aynı işlem yüze uygulandığında, göz şişlikleri, cilt kızarıklıkları gibi birçok faktöre etki edecektir.

Yüzde oluşan akneler ve zaman içerisinde açılan gözeneklerin sıkılaşmasında buz çok etkilidir. Kan dolaşımınızı hızlandırarak cildinizi hareketlendirir ve daha canlı görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Özellikle makyajdan önce yapılan bu işlem fondöten yüze sürüldüğünde porselen bir makyaj yapmışçasına pürüzsüz bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Bu işlemi yapabilmek için buzu buluktan çıkardıktan hemen sonra yüzünüze sürmeniz yapışarak sizi ısırmasına sebep olur. Bu yüzden buzun biraz ısınmasını beklemek ve bir tülbent yardımıyla sürmek daha akıllıcadır. Günlük rutin olarak yaptığınızda zaman içinde cildinizdeki sıkılaşmayı siz de fark edeceksiniz. Gül suyu ve içtiğiniz bitki çaylarını da buzlukta dondurabilirsiniz. Bilhassa göz yorgunluklarına birebir iyi gelecektir.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: