Ciltteki ölü deri nasıl atılır?

Elma maskesi ile cildinizdeki ölü deriden kurtulabilirsiniz.

Kadın

Ciltteki ölü deri nasıl atılır? ELMA MASKESİ NASIL YAPILIR?

Elma gibi asitli meyveler, cildin en üst katmanında biriken ölü cilt hücrelerini temizleyerek lekelerin, kırışıklıkların görünümünü azaltır ve sivilce sorununu giderir. Ayrıca evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz elma ve ballı maske, ciltteki gözenekleri küçülterek daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

BALLI ELMA MASKESİ

1 adet yeşil elmayı ortadan ikiye bölün ve çekirdeklerini temizleyin. Elmanın kararmaması için bu işlemleri hızlı yapmanız gerekiyor. Kestiğiniz elmanın cilde sürülebilmesi için püre kıvamına getirmeniz gerekiyor. Bunun için mikser veya rende kullanabilirsiniz.

Elma püresini hazırladıktan sonra 1 yemek kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Antioksidan etkili bal cildinizi derinlemesine temizlerken maskeden sonra yumuşamasını sağlar.

Malzemeleri karıştırdıktan sonra kasenin ağzını streç filmle kapatın ve buzdolabında 10 dakika bekletin. Dolaptan aldıktan sonra maskeniz hazır. Yüzünüze eşit miktarda yayıp ve 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Elma maskesini ilk kez kullanacaksanız yüzünüzde 7-8 dakika bekletin.

AYDINLATICI ELMA MASKESİ

Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; yarım elma, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı un. Elmayı blendardan geçirin. Bunun üzerine bal ve limon suyunu ilave ettikten sonra tekrar iyice karıştırın. Ardından unu ekleyin. Unu eklemek karışımı koyulaştıracak. Pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin. Ilık suyla durulayın ve nazikçe kurulayın.

Bunlarda ilginizi çekebilir: