ÇINAR AĞACI'NIN GİZLİ KAHRAMANI!

Magazin

ÇINAR AĞACI'NIN GİZLİ KAHRAMANI! CelileToyon, Nurgül Yeşilçay, Deniz Deha Lostar, Suzan Aksoy, Settar Tanrıöğen, Ragıp Savaş, Ebru Özkan, Hüseyin Avni Danyal, Jülide Kural ve Nejat İşler'in rol aldığı Çınar Ağacı”nın senaryo yazarı ve yönetmeni Handan İpekçi, filmi için “Cumhuriyet kuşağına durulan bir selam” dedi.


Atatürk fotoğrafının filmin gizli kahramanı olduğunu belirten İpekçi, gözden kaçmayan o detayla ilgili şöyle konuştu: “Cumhuriyet kadını Adviye Hanım'ın, bir çocuğunun evinden diğerine taşınırken yanından ayırmadığı, onu hayata bağlayan aksesuvarları var. Çiçekleri, gramofonu, plakları ve bir de kalabalık ailesi içinde yalnızlığını paylaştığı Atatürk fotoğrafı. Her sabah günaydınlaştığı, dert ortağı, sırdaşı Atatürk fotoğrafı. Paşa'sı Adviye Hanım'ın dört çocuğunun evleri arasındaki göçebe hayatına eşlik eder, huzurevine yatırılışında derdini paylaşır ve kaybolup giden bir kuşağa şahitlik eder. Çınar Ağacı, Adviye Hanım özelinde Cumhuriyet kuşağına durulan bir selamdır.”
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: