CITY'S AÇILDI!

BEŞ YILDIZLI OTEL STANDARDINDAKİ ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ BUGÜN HİZMETE GİRDİ..

Magazin

CITY'S AÇILDI! Nişantaşı'nın kalbi artık City's'de atacak. A'dan Z'ye her şeyin tamamen delüx standartta tasarlandığı bu butik alışveriş merkezinde her şey dört dörtlük düşünülmüş ve uygulanmış..

Gülaylar Grup'un sahibi olduğu ve City's Metex Design Group Mimarı Sinan Kafadar tarafından yapılan City's Alışveriş Merkezi'nde dün bir tanıtım gezisi düzenlendi.. Sayın Mustafa Sarıgül ve tüm basın mensuplarının katıldığı gezi sayesinde ben de otoparkından en üst katına kadar burayı gezme fırsatı yakaladım..

Gezi sırasında bu grubun mimarlarından biri olan Yalın Çağatay'la bire bir konuşma fırsatı yakaladım.. Bir senelik bir süreç içinde burayı tamamen bitiren bu grup, batı mimari kalıpları ile Osmanlı cephe anlayışının birlikte kullanıldığı binalardan esinlenerek City's Nişantaşı projesini Nişantaşı'nın geleneksel mimari yapısına uyum sağlayacak bir şekilde hedefleyip inşa etmişler..

City's genel yapısı itibariyle oldukça renkli bir mekan.. Otoparkı bile rengarenk.. Yerin 40 metre dibine inilerek yapılan ve 6 kattan oluşan otoparkta, her katta ayrı bir renk verilmiş.. Bunun sebebi de davetlilerin daha rahat ayrıma varmasını sağlamak..

Alışveriş merkezine her katta bulunan asansörlerle varıyorsunuz ve asansörlerin içinde Saks Fifth Avenue'de olduğu gibi asansör kullanıcı personeli bulunuyor ve sizi hangi kata gitmek isterseniz yönlendiriyor.. Giriş katına çıktığınızda hiçbir alışveriş merkezinde olmayan bir vestiyer karşılıyor sizi.. Pardösülerinizi ve fazla paketlerinizi vestiyer ve de emanet paket hizmetlerine vererek rahat rahat gezmeniz için tasarlanmış bu vestiyer sisteminin çok hoşuma gittiğini özellikle belirtmeliyim..

Suat Ateşdağlı ve ekibi Food Hall katında her gün saat 17:00 ve 19:00 arası canlı DJ programı yapıyor.. City's'in en üst katında yer alacak olan Sinema Fuayesi'nde; Erol Kaynar, Varol Kaynar gibi Türkiye'nin en güzide işletmecilerinin yer alacağı launge bar ise yakın zamanda hizmete girecek..

Dünyada ilk defa sinema fuayesinde her gün saat 19.00 –01.00 arasında canlı DJ programı yapılacak ve City Life Entertainment Group tarafından işletilecek. City Life Cinemaları ayrı bir cazibe merkezi ve vazgeçilmez buluşma noktası olacak...

Son iki katında bulunan restaurantlardan; seçin hangi restaurantı ya da cafeyi seçebilirseniz!.. O kadar çok seçenek var ki doğrusu ben çok zorlandım..

İlk katta bulunan 'Nish Fish' küçük bir balık büfesi tarzında bir yer. Buradan isteğiniz balığı alıp sandviç şeklinde yiyebiliyorsunuz; yanında bulunan 'Marmaris Büfe' ve 'Komşu Kebap' yine aynı tipte olan büfe boyutundalar ve kendilerince değişik konsept yaratmışlar.

İlk yemek katında bulunan 'Suinn' İstanbul'da yeni bir yemek modası yaratmayı hedefliyor.
Değişik tatlar denemek isteyenlere ve Japon mutfağı düşkünlerine kapılarını açıyor. Abdullah Burnaz tarafından konsept düzenlemesi yapılan Suinn; Japon kültürünü batı şıklığı ile bir çatı altında toplamasıyla dikkat çekiyor.. Suinn'in mönüsü Japonya'nın dünyaca ünlü şefi Shunichi Horikoshi danışmanlığında ve Türkiye'de Japon mutfağının öncülüğünü yapan executive şef Osamu Ebina'nın deneyimleriyle hazırlanmış ve oldukça da özel yemeklerden oluşuyor..

Mekanın sahiplerinden olan Metin Sözer ve Taner Halaçoğlu burayı bir trend haline getirecekleri konusunda çok iddialılar. Mekanın sahipleri ve tüm personel insan ilişkileri ve müşteri memnuniyeti alanında eğitim görmüşler ve de her gün bir geçen günün toplantısını yapıp değerlendiriyorlar. En iyi ve en chic Japon Restaurant olmak konusunda çok kararlılar..

Cantina Mariachi'nin yöneticisi ve ortağı olan Tuncay Tansu, görüşmemizde mekanın özelliklerinden biraz bahsetti. Etnik mutfakları içeren bu hoş yer, konsept açısından da kendinizi Mexico'da hissetmenizi sağlıyor.. Comess Group'un know-how desteği ile gerçek Meksika sosları ile hazırlanmış geniş ürün yelpazesi de müşterilere lezzetli tadlar sunuyor..

Yummie's Food Bar'ın sahiplerinden olan; Ali Ünal, Sabri Öztürk, Sırrı Şahin ve Erkan Ünal; Akdeniz, İtalyan kısacası minik bir dünya mutfağını kapsayan bir cafe restaurant açmışlar. Buranın en önemli özelliği açık mutfağında her şeyi kendi gözünüzle görebiliyorsunuz. Fiyatları özellikle gidilip görülmeye değer nitelikte; mutlaka uğrayın derim ben..

Harvard Cafe ; Oğuz Şenol'un sahip olduğu bu mekan rahat bir salon atmosferinde kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir yer. Merkezinin Etiler'de bulunması ile klasikleşen bu mekan en iyi hizmeti sunmak için artık Nişantaşı City's de.

Yemek bölümünün en üst katında bulunan İt's a Joke Çapa-Marka altındaki en değişik konsepte sahip olan yer.. Tüm tasarımı ve konsepti ünlü mimar Mahmut Anlar tarafından yaratılan It's a Joke, her biri özel tasarım olan eski ve yeni, çok değerli ve sıradan objelerin iç içe kullanıldığı bir dekorasyona sahip.

It's a Joke'un en önemli diğer özelliği mekana mutfaktan girilmesi.. Bu sayede de şeflerin sizin için hazırladıkları yemeklerin tüm hazırlık aşamalarını izleyebiliyorsunuz. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği servisine göre hazırlanan yiyecek mönüsünün yanı sıra çok farklı içeceklerin bulunduğu mönüden dilediğiniz içeceği yudumlama zevkine sahip olabiliyorsunuz.. Masada hazırlanan kokteyller ise sadece It's a joke'a özel...

Rezervasyon alınmayan It's a Joke'da sadece "Şef'in masası" için önceden rezervasyon yapılıyor. 'Şef'in masası'nda şef, o gecce sadece kendisinin belirlediği ve mönüde bulunmayan farklı yemekleri hazırlayıp, sunuyor. Kısacası bu cafede her şey birbirine karışıyor, değişiyor ve farklılaşıyor... Siz de bu değişime ayak uydurmaya ve 'It's a Joke' enerjisine sahip olmaya hazır mısınız?

'L'entrecote de Paris'in sahibi olan Serhat Bilgili ve Mehmet Hasbutçu; mönüde olan et çeşitleri ve şarap mahzenleriyle ön plana çıkıyor. Mekanda sanatsal değeri bulunan tablolar duvardaki fanusların içinde sergileniyor.. Tam bir Paris konseptini yakalayan bu mekanda kendinizi Paris'te gibi hissedip, aşkın, tutkunun ve huzurun büyüsünü yakalayabilirsiniz..

'İncontro di Pastarito' Oğuz Türkmen'in işletmeciliğini yaptığı İtalyan mutfağına sahip bir mekan.. İtalyan ortağı tarafından seçilen mönü iki ayda bir değişecek, bu sayede de müşteriler tatlardan hiç sıkılmayacaklar.. Konseptinin kaliteli ve şık oluşu, taş ve zeytin ağacı ile beraber uyumu yakalaması ise İtalya'ya özgü bir özellik. İtalya'da 42 tane olan bu mekan aynı kalitede City's'de tek.

ESRA BAYINDIR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: