CITY'S YARIN KAPILARINI AÇIYOR

BEŞ YILDIZLI HOTEL STANDARDINDA Kİ ALIŞ VERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ YARIN HİZMETE GİRİYOR..

Magazin

CITY'S YARIN KAPILARINI AÇIYOR Nişantaşı'nın kalbi artık city'de atacak. A dan Z ye her şeyin tamamen delüx standartta tasarlanılan ve yapılan bu butik alışveriş merkezinde her şey dört dörtlük düşünülmüş ve uygulanmış..

Bugün; otoparkından en üst katına kadar burayı gezme fırsatı yakaladım. Sayın Mustafa Sarıgül ve tüm basın mensuplarına özel tanıtıcı bir gezi düzenlendi. Gülaylar grubun sahibi olan City's Metex Design Group Mimarı Sinan Kafadar tarafından yapılmıştır. Bu grubun mimarlarından biri olan Yalın Çağatay'la bire bir konuşma fırsatı yakaladım..Bir senelik bir süreç içinde burayı tamamen bitiren bu grup batı mimari kalıpları ile Osmanlı cephe anlayışının birlikte kullanıldığı binalardan esinlenerek City's Nişantaşı projesini Nişantaşı'nın geleneksel mimari yapısına uyum sağlayacak bir şekilde hedefleyip inşa etmişlerdir.


İlk defa bir alışveriş merkezinde bulunan doormenler kapıda müşterilerini karşılayarak yönlendiriyorlar..

Yerin 40 metre dibe inerek yapılan; 6 kattan oluşan otoparkıyla her kata ayrı renkler verilmiştir. Davetliler daha rahat ayrıma varsınlar diye bu renkler yoğun bir biçimde kullanılmıştır.

Alışveriş merkezine her katta bulunan asansörlerle varıyorsunuz ve asansörlerin içinde Saks Fifth Avenue'de olduğu gibi asansör kullanıcı personeli bulunuyor ve sizi hangi kata gitmek isterseniz yönlendiriyorlar. Giriş katına çıktığınızda hiçbir alışveriş merkezinde olmayan rahat rahat gezmek amacıyla yağılmış bir vestiyer karşınıza çıkıyor. Pardösülerinizi ve fazla paketlerinizi vestiyer ve de emanet paket hizmetlerine vererek özgür bir biçimde geziyorsunuz..

Suat Ateşdağlı ve ekibi Food Hall katında her gün saat 17:00 ve 19:00 arası canlı DJ programı yapıyorlar. City's'in en üst katında yer alacak olan; Sinema Fuayesinde, Erol Kaynar, Varol Kaynar gibi Türkiye'nin en güzide işletmecilerinin yer alacağı launge bar ve dünyada ilk defa sinema fuayesinde her gün saat 19.00 – 01.00 arasında canlı Dj Programı yapılacak. City Life Entertainment Group tarafından işletilecek. City Life Cinemaları, ayrı bir cazibe merkezi ve vazgeçilmez buluşma noktası olacak...İlk defa bir alışveriş ve yaşam merkezi 5 yıldızlı Hotel standardında işletilmeye yarın başlıyor..

Son iki katına bulunan restaurantlardan ; seçin hangi restaurantı ya da cafeyi seçebilirseniz..Walla doğrsu ben çok zorlandım..

İlk katta bulunan 'Nish Fish' küçük bir balık büfesi tarzında bir yer. Buradan isteğiniz balığı alıp sandviç şeklinde yiyebiliyorsunuz; yanında bulunan 'Marmaris Büfe' ve 'Komşu Kebap' yine aynı tipte olan büfe boyutundalar ve kendilerince değişik konsept yaratmışlar.

İlk yemek katında bulunan 'Suinn' İstanbul'da yeni bir yemek modası yaratmaya hedefliyor.
Değişik tatlar denemek isteyenlere ve Japon mutfağı düşkünlerine kapılarını açıyor. Abdullah Burnaz tarafından konsept düzenlemesi yapılan Suinn; Japon kültürünü batı şıklığı ile bir çatı altında toplamıştır. Suinn'in mönüsü Japonya'nın dünyaca ünlü şefi Shunichi Horikoshi danışmanlığında ve Türkiye'de Japon mutfağının öncülüğünü yapan Osamu Ebina'nın executive şefliğini yaptığı, konusunda uzman, deneyimli bir ekip tarafından özel yemeklerden oluşmaktadır. Mekanın sahiplerinden olan Metin Sözer ve Taner Halaçoğlu burayı bir trend haline getirecekleri konusunda çok iddialılar. Mekanın sahipleri ve tüm personel insan ilişkileri ve müşteri memnuniyeti açısından eğitim görmüşler ve de her gün bir geçen günün toplantısını yapıp ve değerlendiriyorlar. En iyi ve en chic Japon Restaurant olmak konusunda çok kararlılar..

Cantina Mariachi; yönetici ve ortağı olan Tuncay Tansu ile görüşmemizde biraz mekanın özelliklerinden biraz bahsetti. Etnik Mutfakları içeren bu hoş yer konsept açısından da kendinizi Mexico'da hissetmeniz için en iyi yer. Comess Group'un know-how desteği ile gerçek Meksika sosları ile hazırlanmış geniş ürün yelpazesine müşterilerinin beğenisine sunuyor..

Yummie's Food Bar'ın sahiplerinden olan; Ali Ünal, Sabri Öztürk, Sırrı Şahin ve Erkan Ünal; Akdeniz, İtalyan kısacası minik bir dünya mutfağını kapsayan bir cafe restaurant açmışlar. Buranın en önemli özelliği olan açık mutfağında her şeyi kendi gözünüzle görebiliyorsunuz. Fiyatları özellikle gidilip görülmeye değer nitelikte mutlaka uğrayın derim ben..

Harvard Cafe; Oğuz Şenol'un sahip olduğu bu mekan rahat bir salon atmosferinde kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir yer. Merkezinin Etilerde bulunması ile klasikleşen bu mekan en iyi hizmeti sunmak için artık Nişantaşı City's de.

Yemek bölümünün en üst katında bulunan; İt's a joke; Çapa-Marka altında ki en değişik konsepte sahip olan bir yer. Mekanda her şeyin iç içe olması tamamen bir enerji yüklü olduğunu gösteriyor ve hissettiriyor. Renkli sandalyeleri pastanenin, barın ve restaurantın iç içe olması Türkiye'de başk bir yerde göremeyeceğiniz bir mekan konseptine sahip. Bu cafede her şey birbirine karışıyor, değişiyor ve farklılaşıyor... Siz de bu değişime ayak uydurmaya ve 'It's a joke' enerjisine sahip olmaya hazır mısınız?


'L'entrecote de Paris'in sahibi olan Serhat Bilgili ve Mehmet Hasbutçu; mönüde olan et çeşitleri ve Şarap mahzenleri ile ön plana çıkıyorlar. Mekanda Sanatsal değeri bulunan tablolar duvardaki fanusların içinde sergilenecek. Tam bir Paris konseptini yakalayan bu mekanda kendinizi orda hissedebilirsiniz.


'İncontro' Oğuz Türkmen 'in işletmeciliğini yaptığı İtalyan mutfağına sahip bir mekan..İtalyan ortağı tarafından seçilen mönüsü iki ayda bir değişecek. Müşterileri tatlar açısından hiç sıkılmayacaklar. Konseptinde kaliteli bir mekan oluşu ; taş ve zeytin ağacı ile beraber uyumu yakalaması İtalya'ya özgü bir özellik. İtalya'da kırkiki tane olan bu mekan aynı kalitede City's de tek.ESRA BAYINDIR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: