CNN International'da 'Gezi' tartışması

ABD'den yayın yapan CNN International televizyonunda deneyimli gazeteci Christiane Amanpour'un bugünkü konusu Gezi Parkı protestolarıydı.

Yaşam

CNN International'da 'Gezi' tartışması Programa telefonla katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile Amanpour arasında gergin anlar yaşandı. Çavuşoğlu'nun durmaksızın konuşması üzerine Amanpour "Burada röportaj yapıyoruz bu sizin konuşmanız değil. Size soru sormama izin verin" diyerek çıkıştı.

Tartışmanın bir noktasında Amanpour'un "Taksim Meydanı'nda alışveriş merkezi yapılacak mı?" sorusuna Çavuşoğlu, "Kesinlikle öyle bir şey yok" yanıtını verdi.

Amanpour'un konukları arasında Çavuşoğlu'nun yanı sıra CNN İstanbul temsilcisi Ivan Watson, akademisyen Soli Özel ve oyuncu Mehmet Ali Alabora da vardı.

Özel, Amanpour'un alışveriş merkeziyle ilgili sorusuna, "Bunu Erdoğan kendisi söyledi, biz uydurmadık. Alışveriş merkezi ve rezidans olacak dedi. Ancak dünkü konuşmasında müze vs. seçeneklerden bahsetti. Nihayet alışveriş merkezi denklemden çıkmış gibi görünüyor" diye yanıt verdi.

Video yüklenemedi...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: