Çocuk yapmak için bu kadar beklemezdim

Asla dediğim şeyleri yaptıkça, ya ne kötü anneyim diyorum mesela tatlı tüketimini kontrol edemediğim zamanlarda.

Yaşam

Çocuk yapmak için bu kadar beklemezdim Ahhh ahhhh şimdiki aklım olsaydı...

Bebek yapmak için bu kadar beklemez, ithal "daha hazır değilim" geyikleri yapmazdım. Hatta şimdiye ikinciyi yapmış olmayı çok isterdim. Elektrikli ve pilli süt sağma makinesi almazdım. Gırrr gırrr sesini ne ben ne de eşim unutamayacağız sanırım. Bir ara, sanırım 1-2 yaş arası, saatinde uyuması konusuna bu kadar takılmazdım, akışına bırakırdım.

Şunu bunu aldım çok işime yaradı, bunu şunu aldım bir tek evde yer kapladı.
Endüstriyel tip süt sağma makinesi, çok işime yaradı. Her yere taşıdım. Bugaboo marka puset hakkını verdi. 5 Amerika, sayısız şehirler arası ve Avrupa seyahatini sorunsuz tamamladı, emekliye ayrıldı. Emzirme yastığı , walker gerçekten yer kapladı.

''Kötü anne anı'': ah dedim bunu da yaptım ya ne kötü anneyim !
Asla dediğim şeyleri yaptıkça, ya ne kötü anneyim diyorum mesela tatlı tüketimini kontrol edemediğim zamanlarda.

Çocuğum yokken çocuklu ailelere bakar şuna gıcık olurdum. Çocuğum olunca gıcık olduğuma pişman oldum.

Çocuğum yokken, çocuklu annelerin sürekli çocuklarından bahsetmelerini, 14 yaşında aşık olmuş genç kızların erkek arkadaşlarından bahsetmelerine benzettir acayip gıcık olurdum. Çocuğum olunca anladım ki bu durum malesef kaçınılmaz. Öğrendiğim en önemli şey; asla büyük konuşmayacaksın çünkü annelik zaten bir dönem söylediğin ve inandığın şeyleri yalayıp, yutmakmış.

Kararsızım... Acaba şöyle mi yapsam yoksa böyle mi ?
Okul, eğitim, okul öncesi gibi hayatının bir dönemine etki edecek konular hakkında kararsızım. Bana göre iyi, acaba ona göre de iyi mi?
Esra Doğan Tulgan - Proje Direktörü / ntvmsnbc
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: