Colin Firth: Ferzan Özpetek'in filminde oynamak istiyorum

Oscar ödüllü İngiliz aktör Colin Firth, İtalya'da yaşamını sürdüren Ferzan Özpetek'in yeni filminde oynamak istediğini açıklarken, ünlü yönetmenle bu konu üzerinde konuştuklarını belirtti.

Kültür-Sanat

Colin Firth: Ferzan Özpetek'in filminde oynamak istiyorum 2011 yılında dağıtılan 83. Oscar Ödülleri’nde, Zoraki Kral'daki (The King’s Speech) performansıyla heykelciğin sahibi olan Colin Firth, İtalyan La Repubblica gazetesinin Il Venerdi ekine verdiği röportajda Ferzan Özpetek'e övgüler yağdırdı.

Michael Cainen’in, Oscarlı İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino’nun yeni filminde rol aldığı hatırlatılan ve kendisinin İtalyan bir yönetmenle çalışıp çalışmayacağı sorulan 54 yaşındaki aktör, Ferzan Özpetek’i beğeniyorum. Karşı Pencere (La Finestra di Fronte) filmi çok güzeldi. Onunla, Anadolu’da çekeceği yeni filminde rol almam üzerinde konuşuyoruz. Programımı ayarlayabilirsem o filmde oynayacağım ifadelerini kullandı.

11. FİLMİNİ TÜRKİYE'DE ÇEKECEK

Doğan Haber Ajansına açıklama yapan Özpetek de bunu doğrulayarak, Colin Firth yıllardır benim bir filmimde oynamak istiyor. Şahane Misafir (2011 yapımı) filmimde de bir rolü olacaktı, ancak o dönemde Oscar’ı kazanmıştı ve programını ayarlayamadı dedi.

Son olarak, İtalyan Livia Guggioli ile evli olan ünlü İngiliz aktör ile 4 ay önce İtalya’nın Toskana bölgesindeki evinde bir araya geldiklerini anlatan Özpetek, Colin, İstanbul’da film çekeceğimi söyleyince, O halde beraber yapalım dedi. Henüz senaryoyu yazıyorum. Bakalım ortaya ne çıkacak diye konuştu.

Özpetek, ilk kitabı olan İstanbul Kırmızısı'ndan yola çıkarak senaryosunu yazacağını söylediği 11. filminin çekimlerine, 2015 yılının ikinci yarısında başlayacak.

Özpetek, ikinci filmi olan 1999 yapımı Harem Suareden sonra ilk kez Türkiye’de film çekmiş olacak.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: