Çolpan İlhan sonsuzluğa uğurlanıyor

Önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Çolpan İlhan, son yolculuğuna uğurlanıyor.

Magazin

Çolpan İlhan sonsuzluğa uğurlanıyor Çolpan İlhan için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde anma töreni düzenlendi. Törene Çolpan İlhan’ın oğlu Kerem Alışık, torunu Sadri Alışık, eski gelini Sibel Turnagöl, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Müjdat Gezen, Türker İnanoğlu, Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan, Azra Akın, Yavuz Özkan, Safa Önal, Sadri Alışık Kültür Merkezi öğrencileri, yakınları ile çok sayıda sanatçı katıldı.

Çolpan İlhan'ın cenazesinde şok!

Video yüklenemedi...Türk bayrağına sarılı olarak sahnenin ortasına konan devlet sanatçısı Çolpan İlhan’ın naaşı başında öğrencileri bekledi. Tören, saat 10.40’da usta sanatçı için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. İlhan’ın sanat yaşamının anlatıldığı sinevizyon gösterisi törene katılanlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Saygı töreniyle başlayan törende usta oyuncunun oğlu Kerem Alışık'ın gözyaşlarına hakim olamadı. Alışık'ı sevgilisi Songül Öden, bu zor gününde yalnız bırakmadı.


78 yaşında aramızdan ayrılan usta oyuncu, sinema sanatçısı Sadri Alışık'ın mezarının yanına defnedilecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: