Contemporary Istanbul başlıyor!

7. Contemporary Istanbul 22 Kasım'da başlıyor.

Kültür-Sanat

Contemporary Istanbul başlıyor! Türkiye'nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul; 55'i yurtdışı, 45'i yurt içi olmak üzere 100 çağdaş sanat galerisi ve 600 sanatçı ile beraber CI Dialogues Konferans Serisi, özel davetler, açılışlar, açılış ve kapanış partileri gibi yan etkinlikleri de sanatseverlere sunuyor.

Türk çağdaş sanatının yanında çevre ülkelere de ev sahipliği yapan Contemporary Istanbul, bu sene "New Horizons - Yeni Ufuklar" bölümünde Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinden galerilere, sanatçılara, küratörlere, sanat eleştirmenlerine ve koleksiyonerlere yer veriyor.

Contemporary Istanbul'un tanıtım toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, 2006 yılından itibaren çağdaş sanatın yaygınlaşması, benimsenmesi ve Türk çağdaş sanatının yanında çevre ülkelere de ev sahipliği yaparak İstanbul'un merkez haline gelmesi amacıyla yola çıktıklarını anlattı.

Etkinliğe, her yıl ilginin giderek arttığını belirten Güreli, hedefledikleri noktaya emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Hollanda - Türkiye diplomatik ilişkilerinin 400. Yılı kutlamaları kapsamında, Mondriaan Fund ve Hollanda Konsolosluğu'nun desteğiyle Hollandalı galeriler fuar sırasında Hollanda'dan çağdaş sanatı temsil edecekler. Hollanda'dan yeni medya ve video sanatının son dönem örnekleri özel bir seçkiyle izleyicilerle buluşacak.

Bunlarda ilginizi çekebilir: