Crr'de dopdolu bir hafta!

CRR'de Konser Salonu bu hafta, müziğin farklı tarzlarından oluşan konserlerle İstanbullulara bahar sürprizleri sunuyor.

Kültür-Sanat

Crr'de dopdolu bir hafta! İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), bu hafta da birbirinden değerli sanatçıları ve orkestraları İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor.

Haftanın ilk etkinliğinde, Şef Nail Yavuzoğlu yönetiminde ve Türkiye’nin önde gelen caz vokallerinden Sibel Köse solistliğindeki CRR Caz Orkestrası, “Cazla Yaza Merhaba” programında dinleyicilere caz müziğinin sıcaklığını ve tutkusunu hissedecekleri bir konser verecek. Enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak sürekli gelişen ve kendini yenileyen CRR Caz Orkestrası, kendisini caz müziğine adayan başarılı yorumcu Sibel Köse ile aynı sahnede buluşacak. Solist Sibel Köse’nin zengin ve derin yorumu ile CRR Caz Orkestrası’nın muhteşem sahne performansının bir araya geleceği konserde müzikseverler festival tadında bir gecce yaşayacak.


Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Sümer Ezgü, Türkiye’nin değerli orkestralarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile müzikseverlere unutulmaz bir Türk Halk Müziği konseri verecek.

Arp repertuvarına Türkiye’ye özgün yeni bir soluk getiren yorumcu Şirin Pancaroğlu dinleyicilere, besteci Hasan Uçarsu’nun “mavi ay sarı gece duvar”, “davetsiz misafirler” ve “ıssız çocuklar” adlı eserlerinin de yer aldığı seçkin bir repertuvar sunacak. Türkiye’deki yorumcu ve besteci diyaloğunun gelişmesi amaçlanan konserde, uluslararası arp repertuvarında da seslendirilen bu eserlerin tamamı ilk kez CRR sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. Konser öncesinde İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuaye alanında Gazeteci Hakan Çelik yönetiminde, Pancaroğlu ve Uçarsu’nun 13 yıllık çalışmaları ile besteci-yorumcu ilişkilerini aktaracakları bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Haftanın son etkinliğinde ise İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun her ay çocuklara ve gençlere yönelik eğitici amaçla düzenlediği “Çocuklar ve Gençlerle Müzik” kuşağının son konserinde anlatıcı ve Piyanist İslam Manafov, Türk Dünyası müzikleri, enstrümanları ve folkloru üzerine konuşacak , eserlerden örnekler seslendirecektir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: