Cumartesi rotası!

Ve.. Hoş geldin cumartesi neşesi. Yağmurlu bir cumartesi gününe daha merhaba diyerek başlıyoruz… Havaların son zamanlarda güzelleşmesine kendimizi kaptırdık; açıldık, saçıldık. Fakat her zaman güneş çıkacak değil, sıra kaşkol bere sırasında! Her ne kadar arada güneş yüzünü gösterse de kış aylarındayız! Yağmurun karartısını aydınlatacağımız bir cumartesi rotasını sizlere sunuyoruz…

Diğer Haberler

Cumartesi rotası! Cemel Sürreya ne demiş?

“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı!”

Bu yağmurlu cumartesi sabahımıza Lokma’da eşsiz lezzetler sunan kahvaltımızla başlayalım…

Ne şanslıyız ki İstanbul’dayız! Boğaz’ın mavi sularını izleyip, dalga sesleriyle kendimizi dinlendiriyoruz. Rumelihisarı’nın vazgeçilmezi olan Lokma, cumartesi kahvaltınız için ideal mekanlardan biri. İster şık ister spor kıyafetlerinizle gidin, tercih sizin! Her halinizle sizi güler yüzle karşılayan Lokma ekibini çok seveceksiniz. Kahvaltısıyla meşhur olan Lokma’nın 75 çeşit kahvaltı seçeneği var. Böreğiydi, yumurtasıydı, balıydı, reçeliydi derken tıka basa doyacaksınız!E artık doyduğumuza göre, hafta sonunun olmazsa olmazı sinema seansımız başlamak üzere..
İstinyePark’a doğru yola çıkalım.. Vizyona yeni giren tüm filmler İstinyePark’ın beyaz perdesinde yerini almış. Cem Yılmaz’ın ters köşe yaptığı; güldüreceğini düşünürken ağlatan filmi “İftarlık Gazoz”a gitmek tercihleriniz arasına girebilir. Alın patlamış mısırınızı bakın keyfinize, gün sizin gününüz!


İSTİNYE PARK


Filmimizi keyifle izledik ardından da güzel bir alışveriş yaptık. Sıra geldi alışveriş sonrası Go Meso’ya farklı bir lezzet yolculuğuna çıkmaya!

Çok da uzaklaşmadan kaldığınız yerden devam edin! İstinyePark’ın içinde bulunan Go Meso sizi Uzak Doğu’dan Yakın Doğu’ya lezzetli bir yolculuğa taşıyacak. Taze sebze ve etlerin sergilendiği reyonda kendi seçiminizi yapmanız mümkün. Sağlıklı bir alışveriş molasında yediğiniz besinler size iyi gelecek.

GO MESOOlmazsa olmazlarımız arasına giren akşamüstü kahvesi ya da bir beş çayı da hiç de fena olmaz… Yine İstinyePark’ın içinde bulunan Masa Restaurant’ta ferah bir ortamda sıcak kahvelerinizi keyifle yudumlayıp, tatlıları ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Dikkat! Burada yemeyi fazla kaçırmayın daha günü bitirmedik. Bunun daha akşamı var… Ateşini yakacağımız bir geccesi var!

MASA RESTAURANTKarnımız yavaş yavaş acıkmaya başladığına göre akşam yemeğine geçebiliriz…

Tarabya’da eşsiz lezzetlerin bir araya geldiği Kıyı’ya doğru yola çıkalım. Uçsuz bucaksız mavi denize karşı keyifli bir akşam yemeği neşenize neşe katacak. Ünlüleri de görmeniz mümkün bu mekanda. Bir çok ünlü ismin tercih ettiği mekanlardan biri.


KIYIBitti mi? Bitmedi!

Gecceyi sonlandırmaya pek niyetimiz yok! Yarın pazar olduğuna göre sabaha kadar eğlenmemizde hiçbir problem yok. Hava iyice kararmaya başlayınca, önce Kalamata’ya uğrayalım! Türk ve Akdeniz mezelerini bizlere sunan Kalamata’da bir meyhane havasını aldıktan sonra kendimizi Sortie’nin çılgın eğlencesine bırakalım. İstanbul’un vazgeçilmez mekanı Sortie’de sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye doyun! Gecce eğlencesinin sonu ise lezzete bağlansın..

KALAMATA


SORTIE


Gecce kuşları için lezzet rehberi

Lezzetinizin her an arttığı, neşenizin asla azalmadığı; her anı unutulmaz bir cumartesi dileriz.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: