Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile beraberindeki heyeti kabulünde konuştu.

Yaşam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle;

Hedefimiz 50 bine yakın muhtarı kendi evimizde ağırlamak. 1 milyon 650 bin esnaf ve sanatkarımız adına burayı şereflendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Esnaf ve sanatkarlarımızı toplumumuzun omurgası olarak görüyorum omurga ne kasar sağlam olursa ülke de o kadar sağlam olur. Bizim tarihimiz ve kültürümüzde esnaf ve sanatkar özel bir yere sahiptir.

"ELİNİ, KAPINI, SOFRANI AÇIK TUT' GELENEĞİNDEN GELİYORUZ"

Bu coğrafyada milletimiz ne zaman sıkıntıya düştüyse esnaf ve sanatkar birleştirici, bütünleştirici güç olarak devreye girmiştir. Elini, kapını, sofranı açık tut; bizler böyle bir gelenekten geliyoruz sizler o geleneğin temsilcilerisiniz.
Dilini, gözünü, belini bağlı tut; bu ilkelere sıkı sıkıya bağlı kalan esnaf her türlü sıkıntıya karşı korunmuş, zırhlanmış, şerbetlenmiş demektir. Kamuya yönelik boçların yapılandırılması gibi her türlü konuda esnafımızın önünü açacak ve esnafımızı güçlendirecek düzenlemeleri hayata geçirdik.

Türkiye büyüdükçe ve güçlendikçe imkanları ve kabiliyetleri arttıkça yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Başkanlık sistemi böyle bir ihtiyacın ürünüdür.

Artık 800 milyar dolarlık milli geliri ile 158 milyar dolarlık ihracatı ile bölgesel ve küresel konulardaki konumuyla bambaşka bir Türkiye var.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Yeni Türkiye'yi anlayamayanlar bu tartışmada da yanlış yerde duruyor. Bu görüş rahmetli Türkeş tarafından açıkça ifade edilmiştir. Biz bu ülkede bir daha milli şef özentileri çıkmasın diye istiyoruz. Güya bizi eleştiriyorlar ama gönüllerindeki özlemi dile getiriyorlar.

ÜRDÜNLÜ PİLOTUN ÖLDÜRÜLMESİ
DEAŞ'ın Ürdünlü pilotu yakma eylemini lanetliyorum. Ürdün milletinin başı sağolsun, yakınlarında da sabır diliyorum. Böyle bir vahşet olmaz bunun bizim dinizimiz İslamla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIM SAKİN OLUN' DİYORLAR. NASIL SAKİN OLACAĞIZ?"

Batı’da idam yok ama çıkın bir şeyler söyleyin. Nasıl oluyor da hiçbir suçu olmayan bu insanlar idam ediliyor?
Bana diyorlar ki cumhurbaşkanımız bu konuda biraz daha sakin olun. Nasıl sakin olacağız ya? Ne demiş Mehmet Akif; Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem; Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bizârım!

"HİÇ KİMSENİN BU ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLEMESİNE İZİN VEREMEYİZ"
Artık manşetlerle, lobilerle yönetilen bir Türkiye yok. Bürokratik oligarşi emperyal bir anlayışla egemenlik sürmeyecek. Hiç kimsenin bu ülkeyi kaosa sürüklemesine izin veremeyiz.

"HER ZAMAN SÖYLÜYORUM, BEN TARAFIM"
Her zaman söylüyorum ben tarafım. Bu bir siyasi partinin tarafında olduğum anlamına gelmez. Ben milletten tarafım. Toplu açılış törenine davet ediliyorum, gitmeyecek miyim? Masada sadece evrakları imzalayan bir Cumhurbaşkanı olmayacağım. Koşan, koşturan yatırımları yerinde takip eden bir Cumhurbaşkanı olacağım. Milletim adına bunları takip etmek benim görevimdir.

"7 HAZİRAN YENİ TÜRKİYE İÇİN İRADE ORTAYA KOYMA GÜNÜDÜR"
7 Haziran bu ülkede maalesef başaramadığımız yeni Anayasa'yı başarmak için irademizi ortaya koyma günüdür. 7 Haziran, milletimizin yeni Türkiye için irade ortaya koyma günüdür.

FAİZ İNDİRİMİ TARTIŞMASI
Birileri paçalarımızdan aşağı çekmeye çalışıyor. Enflasyona göre faiz ayarlanmaz, faiz enflasyonu oluşturur.
Eğer faizi düşürürsek yatırım olacaktır, istihdam olacaktır. Adı bağımsız kurum, böyle olunca gelinen nokta bu

İÇ GÜVENLİK PAKETİ
Molotof suç olmayacakmış, böyle bir mantık olabilir mi? ben elinde molotof olanın önünde giderim diyor, böyle mantık olur mu? Milletin önüne yeni bir ufukla, yeni bir fikirle gelemedikleri sürece milletimiz bunları hep muhalefete layık görecektir. Bu sistemi savunanların arasında Özal'ı, Türkeş'i, Demirel'i görürsünüz. Değişimden yana olması gerekenler mevcut devam etsin diye uğraşıyor.

Habertürk

Bunlarda ilginizi çekebilir: