Dabbe 5: Zehr-i Cin’den rekor üstüne rekor!

Hergün izlenme rakamları düşmeden devam eden filmin gişe sayısının daha çok yukarılara gideceği tahmin ediliyor.

Kültür-Sanat

Dabbe 5: Zehr-i Cin’den rekor üstüne rekor! Türk sinemasının en uzun soluklu korku seri filmlerine imza atan Hasan Karacadağ’ın yeni filmi Dabbe 5: Zehr-i Cin’den rekor üstüne rekor! Film, şu ana kadar Türkiye’de vizyona giren hem yerli hem de yabancı korku filmleri arasında en yüksek gişeyi yaparak yoluna devam ediyor. Dabbe 5:Zehr-i Cin, Kurban Bayramı’nın birinci ve ikinci günü izlenme rakamlarıyla beraber toplamda 600 bin 78 kişi sayısına ulaşarak hızla ilerliyor. Hergün izlenme rakamları düşmeden devam eden filmin gişe sayısının daha çok yukarılara gideceği tahmin ediliyor.

Dabbe 5 Zehr-i Cin, vizyona girdiği 12 Eylül haftasonu da rekor bir sayıyla açılış yapmıştı. Türkiye korku filmler kategorisinde iyi bir açılışla başlayan Dabbe 5: Zehr-I Cin’in etkili korku sahneleri, filmin gerçek bir hikayeyi konu alması, izleyicinin filmin etkisinde kalarak birbirlerine tavsiye etmeleri ve sosyal medyada en fazla paylaşılanlar arasında yer alması da filmin gişedeki başarısında etkili oldu.


BAZI KORKU FİLMLERİ GİŞE SAYILARI
Dabbe 1 – 539 bin (Hasan Karacadağ’ın daha önceki filmleri arasında en fazla izlenme rekoru)
Büyü – 553 bin (Daha önceki yerli korku film rekoru)
Musallat 2 – 514 bin (rekoru zorlamıştı)
Testere 4 – 525bin (Testere serisi içinde en fazla izlenen )
Ring – 551 bin (Yabancı korku filmi rekoru)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: