Daha Genç Ve Parlak Bir Cilt İçin!

Botoks, göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için, son zamanların en ideal ilacıdır.

Kadın

Daha Genç Ve Parlak Bir Cilt İçin! Eskiden yaşlanıp da genç bir görünüme sahip olmak gerçekleşmesi zor bir rüyaydı ama artık öyle değil...

Estetik kusurları etkisiz hale getirmede günümüzde oldukça fazla yöntem kullanılıyor. Kişinin yaşı ve istekleri göz önünde bulundurularak, yeni nesil yüz gençleştirme formülleriyle daha dinç ve güzel bir görünüm elde edilebildiğini ifade eden Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bu formüllerle ilgili görüşlerini paylaşıyor.

2 dakikalık işlem ile 6 ay gergin ve genç bir cilt

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden olan Botoks, özellikle alın ve göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için, son zamanların en ideal ilacıdır. Sonbahar ve kış aylarında kolayca yapılabilecek olan bu işlem 2 dakika sürer ve işlem sonrası kişi aynı gün normal hayatına geri dönebilir. Uygulamanın kolay olmasına karşın, uzman olmayan kişiler tarafından yapılması ciddi şekil bozukluklarına ve asimetrilere yol açabilir. Bu nedenle, Botoks işlemi uzman olan doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Botoks'un etki mekanizması; mimik ve kırışıklığa neden olan kasların hareketlerini minimalize ederek, cilt yüzeyindeki kırışık bölgelerin düzelmesini sağlamaktır. İşlem uzman elde yapıldığında çok güvenli ve etkilidir. Altı aydan sonra ilaç etkisini yitirir, cilt eski haline döner.

Kişinin kendi yağıyla uygulanan bir işlem; Lipofiling

Lipofiling, lokal anestezi ile kişini kendi vücudundan alınan yağ ve doku yüze enjekte edilmesi ile uygulanır. İçinde bolca kök hücre barındıran bu dokular yüze enjekte edildiğinde, cildin çok daha dolgun ve kırışıksız, yani çok daha genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Operasyon kişinin sadece kendi yağı ve dokusuyla, çok kısa zamanda, sosyal yaşamdan hiç kopmadan, hiçbir yabancı madde vücuda enjekte edilmeden uygulanır. Özellikle karın bölgesinden alınan yağ dokusunun istenilen bölgeye enjeksiyonu olan Lipofilling'lerde, 3 - 4 ay sonra sadece yağın enjeksiyonuna bağlı dolgunluğun yanı sıra, ciltte gençleşme de görülür. Yağ hücrelerinin içinde bulunan kök hücrelerinin cilt hücresine dönüşerek, o bölgedeki cildi gençleştirdiği mikroskobik çalışmalarla saptanmıştır. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, sadece kök hücre nakline nazaran, kök hücre açısından zengin yağ uygulamasının çok daha başarılı olduğunu göstermiştir.

1 saatte göz torbalarıyla vedalaşın

Göz torbalarının giderilmesi, hastanede lokal anestezi ve sedasyon ile 1 saatte yapılan bir operasyondur. Ödeme mani olmak için, göz 1 saat kapalı tutulur. Hasta hemen evine dönebilir. Herhangi bir sargı ya da pansuman söz konusu değildir. Ameliyat üst göz kapağına yapılan gizli bir dikiş ve alt göz kapağında kirpik dibinde kendiliğinden kaybolan dikişler ile sonlandırılır. Hasta, iki gün sonra banyo yapabilir. 4 gün sonra üst göz kapağındaki dikiş alınır, ancak bu süre zarfında hasta güneş gözlüğü takarak günlük hayatına devam edebilir.

Kaş kaldırma operasyonuyla yüzdeki yorgunluk yok oluyor

Kaş kaldırma operasyonu, yüzdeki yorgun ve yaşlanmış görünümü yok ederek, yüze gençlik ve dinçlik ifadesi kazandırır. Uygulama lokal anestezi kullanılarak, 20 dakika içinde kaşların bir dikiş ile saçlı deri içinden çekilmesi ile yapılır. Hasta hemen evine ve işine dönebilir. Uygun vakalarda iyi sonuç alınır. Hafif çekik kaş görünümü sağlanabilir. Gerektiğinde endoskopla da yapılabilir.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: