"Daha" Türk seyircisiyle buluştu!

Onur Saylak’ın yönetmenliğini yaptığı ‘DAHA’, 24’üncü Uluslararası Adana Film Festivali’nde ulusal prömiyerini yaptı. Yönetmen Onur Saylak, yazar Hakan Günday ve filmin oyuncularının katıldığı prömiyere festival izleyicileri ve basın yoğun ilgi gösterdi.

Kültür-Sanat

"Daha" Türk seyircisiyle buluştu! Ay Yapım’ın yapımcılığını, b.i.t arts’ın ortak yapımcılığını üstlendiği ‘DAHA’, Adana’da ilk kez Türk izleyici ile buluştu. Hakan Günday’ın aynı adlı romanından uyarlanan, Onur Saylak’ın ilk uzun metraj filmi ‘DAHA’, festivalde, ulusal ve uluslararası kategorilerde yarışıyor.

‘DAHA’nın dün akşam (28 Eylül Perşembe) düzenlenen gösterimine, yönetmen Onur Saylak, yazar Hakan Günday, oyuncular Ahmet Mümtaz Taylan, Hayat Van Eck, Turgut Tunçalp, Tankut Yıldız, Kağan Uluca, Onur Akgülgil, Ahmet Melih Yılmaz ve Pervin Bağdat katıldı. Gösterimin ardından seyircilerle gerçekleştirilen söyleşide Onur Saylak; “Daha bizim zamanımızı anlatan bir film,” dedi.

24’üncü Uluslararası Adana Film Festivali 30 Eylül Cumartesi akşamı düzenlenecek ödül töreni ile kapanışını yapacak.

FİLMİN KONUSU

14 yaşındaki Gaza, yaşadığı küçük sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve sürekli gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi şiddet ve baskı üzerine bir hayat mı kuracaktır yoksa o da bir göçmen mi olacaktır?
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: