'Darbe tramvasını atamadım'

12 Eylül 1980 darbesinden sonra 8 yıl yasak konulan ve sahnelere çıkamayan Bülent Ersoy 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açıklamalarda bulundu.

Magazin

'Darbe tramvasını atamadım' 1980 yılının Ağustos ayında İzmir Cumhuriyet Savcılığı, İzmir Fuarı'nda konser veren ve seyircilerden gelen istek üzerine göğüslerini açan Bülent Ersoy hakkında soruşturma açtı. Daha sonra Eylül 1980'de Kordon'daki evinde bir hakime hakaret eden Ersoy, tutuklandı ve Buca Cezaevi'nde 45 gün hapis yattı. Bülent Ersoy'a 12 Eylül darbesi sonrası sahne yasağı da koyuldu. 8 yıl süren yasak 8 Ocak 1988 tarihinde kaldırıldı.

'Darbe tramvasını atamadım'

1980 yılında darbe sonrası bunları yaşayan Ersoy, 15 Temmuz geccesi yaşanan darbe girişimi hakkında konuştu. Sanatçı şunları söyledi:

"Darbe tramvasını üzerimden atamıyorum, hiç iyi değilim. Yapılan darbe girişimini aklım almıyor, kabullenemiyorum. İnşallah bu darbe son olur. Darbe sonrası Allah'tan hem halkımız hem de siyasiler çok itidalli davrandı. Onları kutluyorum, yoksa daha beteri olabilirdi"
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: