Darüşşafaka Doğuş kovaladı ama yakalayamadı

Darüşşafaka Doğuş, Euroleague’de 25. hafta maçında deplasmanda Olympiakos’a 81-73 yenildi ve playoff yolunda bir yara daha aldı. Daçka bir ara 21’e çıkan farkı 4 sayıya kadar indirmesine karşın maçı kazanacak son hamleyi yapamadı.

Diğer Haberler

Darüşşafaka Doğuş kovaladı ama yakalayamadı Darüşşafaka Doğuş maça Wanamaker, Wilbekin, Anderson, Moerman ve Zizic ilk 5’iyle başladı. Maçın ilk çeyreğinde her iki takım da sert savunmayla rakibin yıldırmaya çalıştı. Buna karşın Daçka özellikle Wanamaker’ın sayılarıyla 4. dakikayı 8-11 önde geçti. Ancak ev sahibi toparlandı ve sık sık faul çizgisine de giderek ilk çeyreği 7 sayı farkla 25-18 önde kapadı.
İkinci çeyrekte Daçka çembere gitmekte çok zorlandı. Daçka ilk 6 dakikada sadece 4 sayı bulabilince Olympiakos farkı giderek açtı ve soyunma odasına da 15 sayılık üstünlükle önde gitti: 48-33.

İKİNCİ YARIDA FARK 21’E ÇIKTI
Daçka üçüncü çeyreğe de iyi başlayamadı ve üst üste hücumlardan boş döndü ve Olympiakos 25. dakikada farkı 21 sayıya kadar çıkardı: 60-39. Bu dakikadan sonra Darüşşafaka Doğuş’ta koç Blatt sahadaki 5’i kısalttı ve alan savunmasına geçti. Olympiakos bu savunmaya kötü hücuma edince Daçka üç dakikada 13-3’lük bir seriyle farkı 11 sayıya kadar çekti: 63-52. Çeyrek sonunda da skor Olympiakos lehineydi: 69-58.

Son çeyrekte Daçka müthiş bir mücadele verdi. Savunmada rakibine kolay şut imkânı tanımayan Daçka 33. dakikada Anderson’ın smacıyla da farkı 8’e kadar indirdi: 71-63. Her kaptığı topu hızlı hücumda kullanan Darüşşafaka Doğuş 35. dakikada yine Anderson’la skoru 73-69’a getirdi. Ancak son üç dakikada Daçka boş üçlükleri ve smaçları kaçırınca rakibini yakalama fırsatını değerlendiremedi. Olympiakos sahadan 8 sayı farkla galip ayrıldı: 81-73.

Bunlarda ilginizi çekebilir: