DEAŞ, El Bab'ta saldırdı: Yaralı askerler var

Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı harekatı kapsamında El Bab kentine ilerlemeye çalışan Özgür Suriye Ordusu güçlerini destekleyen Türk askerlerine, terör örgütü DEAŞ tarafından saldırı düzenlendi. Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında 2 askerimiz şehit oldu, 15 askerimiz de yaralandı. Akşam saatlerinde ise 2 asker daha şehit oldu ve şehit sayısının 4'e yükseldiği duyuruldu. İlerleyen saatlerde bir acı haber daha geldi ve şehit olan asker sayısının 5'e yükseldiği açıklandı.

Yaşam

DEAŞ, El Bab'ta saldırdı: Yaralı askerler var 169’uncu gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye’nin El Bab bölgesindeki birliğe, sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü saldırı düzenledi.

Ayrıntıları bilinmeyen saldırıda bazı askerlerin yaralandığı öğrenildi. Saldırının ardından DEAŞ'lı teröristlerin bulunduğu bölgeler ise karadan ve havadan ateş altına alındı.

Bölgeden tahliye edilen yaralı askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında 2 askerimiz şehit oldu, 15 askerimiz de yaralandı. Akşam saatlerinde ise 2 asker daha şehit oldu ve şehit sayısının 4'e yükseldiği duyuruldu. İlerleyen saatlerde bir acı haber daha geldi ve şehit olan asker sayısının 5'e yükseldiği açıklandı.

Kaynak: DHA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: