DEFİLENİN GÖZBEBEĞİ ŞENAY AKAY!

Beyoğlu Belediyesi ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından Mevlana Yılı çerçevesinde önceki akşam 'Mevlana Cana Şifa' defilesi Beyoğlu'ndaki Muammer Karaca Tiyatrosu'nda gerçekleşti.

Magazin

DEFİLENİN GÖZBEBEĞİ ŞENAY AKAY! İstanbul Valisi Muammer Güler'in eşi Neval Güler ve sosyetinin tanınmış simaları eşliğinde yapılan defile büyük ilgi gördü.

Mevlana dönemini ve ruhunu yansıtan 40 parçalık koleksiyon göz kamaştırdı. Giyisileri; kareografi ve ışık oyunları eşliğinde Şenay Akay, Şebnem Scheaffer, Meral Bayram, Burcu Erkoç ve Simge Besler gibi ünlü 16 manken sundu, 3 semazen de görev aldı. Defilede, nefes, doğuş, yöneliş temaları canlandırıldı.

'Dönmektir sanırsın marifet, arş dönüyor yıldızlar dönüyor, dersin: Zahridir gördüğün, zahirde dönersin, marifet dönmek değil bulmaktır. Bilesin diyordu Hz. Mevlana' anlayışı esas alınarak; ney ve kudüm eşliğinde semazenler huşu içinde döndü. Böylelikle 800 yıl önceyi günümüze bir nebze de olsa taşındı.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: